Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Odporúčame

Continental WinterContact TS 850 P

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
225
Profil
50
Priemer
R17
94H
AO

Pneumatika WinterContact TS 850 P vás perfektne povedie na zasneženom, mokrom aj zľadovatenom povrchu vozovky. Prémiová zimná pneumatika, ktorá si poradí za každého počasia. Na jej vývoji si spoločnosť Continental...
Viac informácií

Zimné -40%
WinterContact TS 850 P

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -40%

Pneumatika WinterContact TS 850 P vás perfektne povedie na zasneženom, mokrom aj zľadovatenom povrchu vozovky. Prémiová zimná pneumatika, ktorá si poradí za každého počasia. Na jej vývoji si spoločnosť Continental dala naozaj záležať, o čom svedčí aj špičkové výsledky nezávislých testov. Okrem vynikajúcej trakcie a zlepšeného handlingu v zákrutách vás poteší aj dlhšou životnosťou a podstatne skrátenú brzdnú drahú.

ContiSeal ™ pneumatika obsahuje lepivú, vizkózní, tesniace vrstvu, pokrývajúca vnútorný priestor behúňa. Tá okamžite zacelí otvor okolo ľubovoľného proniknuvšího objektu (až do veľkosti 5 mm). Tým zamedzí strate tlaku v pneumatike a Vám umožní pokračovať v jazde bez prerušenia.

O kratšiu brzdnú dráhu na suchom povrchu sa postará tzv. "Zámečkový efekt" v kontaktnej ploche medzi blokmi dezénu, ktorého výsledkom je väčšia kontaktná plocha. Tiež na mokre vám to bude brzdiť lepšie vďaka vysokej tuhosti dezénu a priečnym hranám pneumatík, ktoré fungujú na princípe "stěračového efektu" a s ľahkosťou prenikajú vodným filmom vozovky. Orientácia aj vysoký počet lamiel a blokov dezénu výrazne zlepšujú ovládateľnosť a vedenie vozidla v snehu. Už nebude záležať na tom, aké prekvapenie si pre vás počasie prichystá. Vy si vždy užijete perfektné vedenie aj krátku brzdnú dráhu na zasnežených cestách. WinterContact TS 850 P sú pneumatiky novej generácie, ktoré sú označené symbolmi M + S a "Alpským symbolom" garantujícím vylepšené jazdné vlastnosti na snehu. Ich výkonnosť bola preukázaná tiež objektívnymi testami, v ktorých spĺňajú či dokonca prekračujú stanovené limity. Unikátna koncepcia pneumatík si vás vďaka technológii PowerSipes získa tiež extrémnou presnosťou a handling na suchom povrchu. Model WinterContact TS 850 P je vďaka vyššej tuhosti vzorky a smerové stabilite nového bočnicového konceptu ideálnym obutím aj na suchu.

Nový EÚ štítok

EU
Continental
225/50 R17 94H
C
E
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
C
E
72 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru