Pozor! Obmedzenie prevádzky vzhľadom k nariadeniu vlády. Viac nájdete v kontaktoch tu.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Odporúčame

Fortune FSR 901

Rozmery
Šírka
155
Profil
65
Priemer
R14
75T

Pneumatiky Fortune FSR-901 prináša spoľahlivé brzdné vlastnosti. Asymetrický vzor poskytuje vynikajúcu priľnavosť, vysokú bezpečnosť a výborný handling na mokrom povrchu. Perfektná priľnavosť na mokre! Zaisťuje optimálnu vyváženosť medzi priľnavosťou za...
Viac informácií

Zimné
FSR 901

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné

Pneumatiky Fortune FSR-901 prináša spoľahlivé brzdné vlastnosti. Asymetrický vzor poskytuje vynikajúcu priľnavosť, vysokú bezpečnosť a výborný handling na mokrom povrchu. Perfektná priľnavosť na mokre! Zaisťuje optimálnu vyváženosť medzi priľnavosťou za mokra a spotrebou paliva. Špecifická zmes s obsahom siliky dodáva skvelý výkon na mokrej vozovke a je veľmi odolná.

Fortune FSR-901 sú výkonné zimné pneumatiky. Asymetrický dezén pneumatík Fortune FSR901 poskytuje dobrú ovládateľnosť aj na zimnej vozovke a tým aj bezpečnosť v prevádzke. Zimné pneu pre osobné a SUV automobily. Skvelý záber, bezpečná jazda, výborná manipulácia, spoľahlivý brzdný výkon. Veľké množstvo lamiel ponúka vysokú trakciu na snehu a ľade.

EÚ štítok

EU
E
E
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru