Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Fortune FSR 902

Rozmery
Šírka
165
Profil
70
Priemer
R13
79T

Fortune FSR-902 je pneumatika pre SUV a crossovery v zime. Rôzne indikátory stabilitu snehovej pokrývky, krátka brzdná dráha a lepšiu priľnavosť pri námraze. Nová technológia výroby s vystuženými bočnicami efektívne...
Viac informácií

Zimné
FSR 902
41,90 € Cena s DPH Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné

Fortune FSR-902 je pneumatika pre SUV a crossovery v zime. Rôzne indikátory stabilitu snehovej pokrývky, krátka brzdná dráha a lepšiu priľnavosť pri námraze. Nová technológia výroby s vystuženými bočnicami efektívne nesie zaťaženie, a tiež odoláva mechanickému namáhaniu, to má za následok zvýšenú životnosť o 15%.

FSR 902 a jeho špeciálne zloženie silice a "mäkkého" behúňa zaisťuje vynikajúcu trakciu a brzdenie. Usporiadanie blokov dezénu poskytuje skvelé ovládanie, optimalizované priečne drážky znižujú hluk a zaisťujú pohodlné riadenie. Asymetrický dezén pneumatík Fortune FSR902 poskytuje dobrú ovládateľnosť aj na zimnej vozovke a tým aj bezpečnosť v prevádzke. Veľké množstvo lamiel ponúka vysokú trakciu na snehu a ľade. Prináša spoľahlivé brzdné vlastnosti. Špecifická zmes s obsahom siliky dodáva skvelý výkon na mokrej vozovke a je veľmi odolná. Skvelý záber, bezpečná jazda, výborná manipulácia, spoľahlivý brzdný výkon. Zaisťuje optimálnu vyváženosť medzi priľnavosťou za mokra a spotrebou paliva.

Počítačové modelovanie bolo použité na vytvorenie behúňa, čím je dovolené vytvárať bloky pre zabezpečenie stability priamočiareho pohybu, manévrovanie, spoľahlivosť a vynikajúcu ovládateľnosť na zasneženom povrchu. Rozvinutá sieť kanálov v kombinácii s početnými lamelami zvyšuje trakčné vlastnosti, čo je dôležité najmä pri zasneženej ceste. Zvýšenie stability a zlepšenie výkonu samočistenie pomôcť ramenných blokov, ktoré sa vyznačujú veľkou dĺžkou, čo má za následok stabilizáciu vozidla pri prejazde zákrutou. Vysoká úroveň ovládateľnosti na zimných cestách.

Nový EÚ štítok

EU
Fortune
165/70 R13 79T
D
D
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
E
E
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru