Pozor! Obmedzenie prevádzky vzhľadom k nariadeniu vlády. Viac nájdete v kontaktoch tu.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Odporúčame

Fortune FSR 902

Rozmery
Šírka
165
Profil
70
Priemer
R13
79T

Fortune FSR-902 je pneumatika pre SUV a crossovery v zime. Rôzne indikátory stabilitu snehovej pokrývky, krátka brzdná dráha a lepšiu priľnavosť pri námraze. Nová technológia výroby s vystuženými bočnicami efektívne...
Viac informácií

Zimné
FSR 902

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné

Fortune FSR-902 je pneumatika pre SUV a crossovery v zime. Rôzne indikátory stabilitu snehovej pokrývky, krátka brzdná dráha a lepšiu priľnavosť pri námraze. Nová technológia výroby s vystuženými bočnicami efektívne nesie zaťaženie, a tiež odoláva mechanickému namáhaniu, to má za následok zvýšenú životnosť o 15%.

FSR 902 a jeho špeciálne zloženie silice a "mäkkého" behúňa zaisťuje vynikajúcu trakciu a brzdenie. Usporiadanie blokov dezénu poskytuje skvelé ovládanie, optimalizované priečne drážky znižujú hluk a zaisťujú pohodlné riadenie. Asymetrický dezén pneumatík Fortune FSR902 poskytuje dobrú ovládateľnosť aj na zimnej vozovke a tým aj bezpečnosť v prevádzke. Veľké množstvo lamiel ponúka vysokú trakciu na snehu a ľade. Prináša spoľahlivé brzdné vlastnosti. Špecifická zmes s obsahom siliky dodáva skvelý výkon na mokrej vozovke a je veľmi odolná. Skvelý záber, bezpečná jazda, výborná manipulácia, spoľahlivý brzdný výkon. Zaisťuje optimálnu vyváženosť medzi priľnavosťou za mokra a spotrebou paliva.

Počítačové modelovanie bolo použité na vytvorenie behúňa, čím je dovolené vytvárať bloky pre zabezpečenie stability priamočiareho pohybu, manévrovanie, spoľahlivosť a vynikajúcu ovládateľnosť na zasneženom povrchu. Rozvinutá sieť kanálov v kombinácii s početnými lamelami zvyšuje trakčné vlastnosti, čo je dôležité najmä pri zasneženej ceste. Zvýšenie stability a zlepšenie výkonu samočistenie pomôcť ramenných blokov, ktoré sa vyznačujú veľkou dĺžkou, čo má za následok stabilizáciu vozidla pri prejazde zákrutou. Vysoká úroveň ovládateľnosti na zimných cestách.

EÚ štítok

EU
E
E
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru