Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Goodyear Ultra Grip Performance 3

Rozmery
Šírka
235
Profil
40
Priemer
R19
96V
FR

Goodyear UltraGrip Performance 3 je skutočne výbornou voľbou pre vodičov, ktorí chcú mať plnú kontrolu nad svojim vozidlom, aj keď sa dostanú do náročných zimných podmienok. Táto zimná pneumatika bola...
Viac informácií

Zimné -24%
Ultra Grip Performance 3

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -24%

Goodyear UltraGrip Performance 3 je skutočne výbornou voľbou pre vodičov, ktorí chcú mať plnú kontrolu nad svojim vozidlom, aj keď sa dostanú do náročných zimných podmienok. Táto zimná pneumatika bola vyvinutá s dôrazom na vlastnosti, ktoré sú kľúčové pre bezpečnú jazdu v chladnom počasí. Keď sa pozrieme na výkon Goodyear UltraGrip Performance 3 na snehu, je jasné, že táto pneumatika vyniká. Vďaka svojim hlbokým a širokým drážkam dokáže efektívne odvádzať sneh a zlepšiť trakciu na klzkých povrchoch. To je zásadné, najmä pre vodičov, ktorí sa často stretávajú so zasneženými komunikáciami počas zimného obdobia.

Čo sa týka jazdy na mokrej vozovke, Goodyear UltraGrip Performance 3 opäť ukazuje svoje kvality. Pneumatika disponuje výbornou priľnavosťou na mokrom povrchu, čo znamená, že voda je rýchlo odvádzaná z povrchu pneumatiky, čo znižuje riziko akvaplaningu a zlepšuje brzdný výkon. To prispieva k celkovej bezpečnosti na mokrých cestách. Ďalšou kľúčovou vlastnosťou tejto pneumatiky je vylepšené brzdenie na snehu. To je dosiahnuté vďaka zdokonalenému usporiadaniu a vyššej hustote lamiel, ktoré umožňujú pneumatike lepšie sa držať na snehu a ľadovom povrchu. To znamená, že budete mať lepšiu kontrolu nad vozidlom a môžete spoľahnúť na účinné brzdy aj za náročných zimných podmienok. Goodyear UltraGrip Performance 3 je zimná pneumatika, ktorá sa postará o to, aby ste sa mohli bezpečne a spoľahlivo pohybovať na zasnežených, zľadovatených, aj mokrých cestách. Je to investícia do bezpečnosti a pohodlia vášho jazdného zážitku, či už ste na ceste za hory, do práce, alebo jednoducho len pre zimné radovánky. S Goodyear UltraGrip Performance 3 budete mať istotu, že vaše pneumatiky vám neprekĺznu, a že sa môžete spoľahnúť na ich výkon vo všetkých zimných podmienkach.

Do koncernu Goodyear patria aj značky pneu Dunlop, Sava, Fulda a Debica. Kvalita, na ktorú sa môžete spoľahnúť: pneumatiky spoločnosti Goodyear boli za posledných 5 rokov testované nezávislými európskymi časopismi so zameraním na pneumatiky, a tie dosiahli skvelé výsledky. Má teraz zastúpenie na šiestich kontinentoch s ročnými tržbami viac ako 15 miliárd dolárov. Letné, zimné aj celoročné osobné a úžitkové pneumatiky Goodyear sú nielen inovatívne, ale aj skvele hodnotené odborníkmi. Goodyear je platinovým partnerom FC Bayern Mníchov. Už v roku 1926 sa GoodYear stal najväčšou gumárenskou spoločnosťou na svete. Značka v minulosti vyrábala aj pneumatiky pre rôzne závodné vozidlá. Značkové Pneu Goodyear pre najvyššie bezpečnostné štandardy na cestách. Goodyear je najväčším výrobcom pneumatík na svete, má zastúpenie na šiestich kontinentoch. Spoločnosť Goodyear Tire & Rubber Company vznikla už v roku 1898. Frank Seiberling pomenoval spoločnosť po Charlesovi Goodyearovi, ktorý vynašiel proces vulkanizácie. Okrem pneumatík značky Goodyear vyrába aj niekoľko ďalších renomovaných značiek, vrátane pneumatík Dunlop, Fulda, Sava a Debica. Goodyear, svetový výrobca prémiových pneumatík a FC Bayern Mníchov a najúspešnejší tím nemeckej Bundesligy, od roku 2016 vstúpili do platinového partnerstva.

Nový EÚ štítok

EU
Goodyear
235/40 R19 96V
B
C
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru