Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Goodyear Ultra Grip Performance G1

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
235
Profil
55
Priemer
R20
105V
NE0,FR

Pneumatiky Goodyear Ultra Grip Performance G1 sú novinkou roku 2015 s novým dezénom a vysokým počtom brzdných blokov a hydrodynamickými drážkami zabraňujúcimi aquaplanningu a preklzu na roztopenom snehu. Sú určené...
Viac informácií

Zimné -45%
Ultra Grip Performance G1

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -45%

Pneumatiky Goodyear Ultra Grip Performance G1 sú novinkou roku 2015 s novým dezénom a vysokým počtom brzdných blokov a hydrodynamickými drážkami zabraňujúcimi aquaplanningu a preklzu na roztopenom snehu. Sú určené pre výkonné vozidlá a SUV.

Brzdné bloky napomáhajú prvotriedne trakciu a zvyšujú brzdnú silu na zasneženej a zľadovatenej vozovke, kedy brzdná dráha je kratšia až o niekoľko metrov oproti pneumatikám konkurencie. Táto pneumatika sa radí medzi najlepšie zimné pneumatiky do náročných podmienok avšak aj na suchej vozovke prekvapí svojimi vlastnosťami.

Nový EÚ štítok

EU
Goodyear
235/55 R20 105V
C
B
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru