Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená
  • Prémiová kvalita

Hankook IW01 Winter i*cept ION

Rozmery
Šírka
285
Profil
40
Priemer
R20
108V
EV,Foam,FR

Najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky: EV pneumatika pre osobné automobily - M+S 3PMSF - Lepšia ovládateľnosť v zime - Vyšší kilometrový nájazd - Technológia obmedzujúca hlučnosť. Bezpečne cez zimu vďaka technológii...
Viac informácií

Zimné -48%
IW01 Winter i*cept ION
534,60 € 275,80 € Cena s DPH Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -48%

Najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky: EV pneumatika pre osobné automobily - M+S 3PMSF - Lepšia ovládateľnosť v zime - Vyšší kilometrový nájazd - Technológia obmedzujúca hlučnosť. Bezpečne cez zimu vďaka technológii i*cept. IW01 Winter i*cept iON - EV zimné pneumatiky pre osobné vozidlá. Pneumatiky Hankook IW01 Winter i*cept ION - novinka pre zimnú sezónu 2022/2023. Dezén pneumatiky Hankook IW01 Winter i*cept ION v tvare písmena V znižuje hluk vďaka striedavému pohybu vnútorných a vonkajších blokov pri kontakte s vozovkou. Extra odolné aramidové vlákna účinne pôsobia proti deformačným silám spôsobeným obzvlášť vysokým krútiacim momentom u elektromobilov. Behúňová zmes pneumatík Hankook IW01 Winter i*cept ION s vysokým podielom prírodnej živice zaisťuje príkladnú odolnosť a znížené opotrebenie. Aerodynamický profil zimných pneumatík Hankook IW01 Winter i*cept ION znižuje odpor vzduchu a valivý odpor a zároveň znižuje hlučnosť. Zimná pneumatika Hankook IW01 Winter i*cept ION dosahuje vysoký stupeň výkonu s nízkym valivým odporom vďaka použitiu pokročilej zmesi a optimalizovanej technológii vytvrdzovania pneumatiky, ktorá rovnomerne zlepšuje všetky časti pneumatiky. Pneumatiky Hankook IW01 Winter i*cept ION spĺňajú náročné každodenné požiadavky na pneumatiky EV (EV = Electric Vehicle) s celým radom technických opatrení. Dezén behúňa pneumatík Hankook IW01 Winter i*cept ION je konštruovaný pre rovnomernú tuhosť pomocou 2D lamiel v strede a 3D lamiel v okolitých blokoch, vďaka tomu pneumatika Winter i*cept iON poskytuje vynikajúce jazdné vlastnosti na všetkých typoch zimných vozoviek (sneh, mokro, sucho) ). Nové produkty Hankook iON sú špeciálne navrhnuté pre okamžité vysoké krútiace momenty výkonných elektrických vozidiel.

Hankook IW01 Winter i*Cept iON je trecia zimná pneumatika so smerovým dezénom navrhnutá špeciálne pre vozidlá s elektromotormi. Vyznačujú sa spoľahlivou trakciou a brzdnými vlastnosťami na snehu, mokrom aj suchom asfalte, nízkou hlučnosťou, ale predovšetkým najnižším možným valivým odporom, ako tvrdí výrobca, čo znižuje spotrebu paliva a zvyšuje dojazd vozidla na jedno nabitie. Zmes gumy zimných pneumatík Hankook i*Cept iON prispieva k lepšej spotrebe paliva bez toho, aby to bolo na úkor výkonu na mokre a snehu. Konštrukčné prvky behúňa umožňujú, aby si pneumatika s istotou poradila s chladným a klzkým povrchom a aby boli manévre čo najbezpečnejšie (v mestskej premávke, to je isté). Integrovaná technológia pohlcovania zvuku pomáha znižovať nepríjemné rezonančné/pieskavé frekvencie, ktoré sa objavujú pri určitých rýchlostiach počas bežnej jazdy. Výkonnosť zimnej pneumatiky Hankook Winter i*Cept iON IW01 prekonáva výkonnosť zimnej pneumatiky i*Cept evo3 W330, pokiaľ ide o energetickú účinnosť, úroveň hluku aj ovládateľnosť a priľnavosť na mokrom a suchom asfalte.

Spotreba paliva závisí od valivého odporu pneumatík, samotného vozidla, jazdných podmienok a štýlu jazdy. Nameraný valivý odpor (súčiniteľ valivého odporu) pneumatiky je rozdelený do tried A až E (so starým označením až do triedy G).
Vybavenie vozidla pneumatikami triedy A po celom obvode môže viesť k zníženiu spotreby paliva až o 7,5 %* v porovnaní s rovnakým vozidlom s pneumatikami triedy E po celom obvode. U úžitkových vozidiel môže byť zníženie ešte vyššie.

Pre priľnavosť za mokra sa tzv. koeficient priľnavosti za mokra vypočítava z brzdnej dráhy alebo maximálnej hodnoty trenia medzi pneumatikou a povrchom vozovky v porovnaní s referenčnou pneumatikou a zaraďuje sa do tried "A" (najkratšia brzdná dráha) až "E" (najdlhšia brzdná dráha ). (so starým označením až do triedy G)
Upozorňujeme, že bezpečnosť cestnej premávky je do značnej miery závislá od individuálneho štýlu jazdy. Vždy je potrebné dodržiavať brzdnú dráhu. Pre zlepšenie priľnavosti na mokrej vozovke je potrebné pravidelne kontrolovať tlak v pneumatikách.

Hodnota vonkajšieho hluku odvaľovania sa udáva v decibeloch. Ďalej je uvedená klasifikácia A, B alebo C, pričom "A" predstavuje najnižší a "C" najvyšší valivý hluk. (pri starom označení tried 1, 2 a 3 predstavuje "1" najnižší a "3" najvyšší hluk odvaľovania.
Hlučnosť pneumatiky má vplyv na celkovú hlučnosť vozidla a ovplyvňuje nielen jazdný komfort, ale aj hlučnosť životného prostredia.

Spoločnosť Hankook Tire začala produkciu už v roku 1941 a časom sa dostali na pozíciu najväčšieho výrobcu na tomto ázijskom polostrove. Kórejské pneumatiky Hankook patria do strednej cenovej kategórie avšak pýšia sa svojou kvalitou. Hankook ponúka kvalitné pneumatiky so silným brzdným výkonom, hladkou manipuláciou, vysokou bezpečnosťou a dokonalým jazdným komfortom. Firma Hankook bola založená v roku 1941 ako prvá manufaktúra pneumatík v Kórei. Teraz má výskumné a vývojové centrá v Kórei, USA, Nemecku, Číne a Japonsku. Kórejský výrobca Hankook je teraz desiatym najväčším svetovým výrobcom pneumatík. Pneumatiky Hankook vynikajú predovšetkým vysokými a vyváženými úžitkovými parametrami danými sústavnou aplikáciou najmodernejších poznatkov z vlastnej výskumnej a vývojovej základne. V roku 1979 bola postavená „Daejeon Plant“, svetovo najväčšia továreň na výrobu pneumatík. Cieľom Hankook je poskytnúť bezpečný, príjemný a pohodlný jazdný zážitok. Výrobky sú ekologicky šetrné a zabezpečujú maximálny zážitok z jazdy. Hankook Tire je jeden z najväčších a najrýchlejšie rastúcich výrobcov pneumatík pre osobné automobily, ľahké nákladné vozidlá, 4x4 a SUV, nákladné automobily a autobusy. Do roku 2003 spadá pod vedenie koncernu Michelin, s ktorého pomocou sa presadili svojou kvalitou aj na svetovom trhu. Firma sa ďalej rozširovala do sveta av roku 2003 vytvorila strategickú alianciu s firmou Michelin. U nákladných pneumatík používatelia oceňujú najmä vysoké kilometrové výkony. Hankook Tire vyvíja špičkové technológie na zvýšenie zákazníckej spokojnosti.

Nový EÚ štítok

EU
Hankook
285/40 R20 108V
B
C
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru