Vážení zákazníci, dňa 22.2.2024 nebude možné expedovať zásielky s technických príčin. Dodanie sa omešká o 1-2 dni . Ďakujeme AZ pneu s.r.o.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená
  • Prémiová kvalita

Hankook W330 Winter i*cept evo3

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
255
Profil
35
Priemer
R21
98W
FR

Optimalizovaný tvar dezénu sa doslova zakusuje do snehu a zlepšuje záberové vlastnosti pneumatiky Hankook W330 Winter i * cept EVO3. Brzdný účinok pneumatiky Hankook W330 Winter i * cept EVO3...
Viac informácií

Zimné -33%
W330 Winter i*cept evo3

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -33%

Optimalizovaný tvar dezénu sa doslova zakusuje do snehu a zlepšuje záberové vlastnosti pneumatiky Hankook W330 Winter i * cept EVO3. Brzdný účinok pneumatiky Hankook W330 Winter i * cept EVO3 je vyššia o 10% oproti predchodcovi. Použitím špeciálnych drážok tzv "PIPE Kerf" sa zvyšuje priľnavosť a jazdná stabilita na mokrom povrchu a zlepšuje sa záber. Zvýšený počet rezných hrán v bloku a samočistiace záberové drážky poskytujú lepší záber pneumatiky na snehu. Vďaka 3D lamelám sa zlepšujú brzdné vlastnosti a zvyšuje sa jazdná stabilita, pričom dochádza k zlepšeniu brzdného účinku na snehu o 7% oproti Winter i * cept EVO2. Okraj drážky zvyšuje prierez drážky a zaisťuje nekompromisný výkony na mokre. Vysoko priľnavá zmes s prímesou siliky.

Pneumatika Hankook W330 Winter i * cept EVO3 má za cieľ dosiahnuť najvyššieho hodnotenia vďaka najnovšej technológii pre všetky zimné podmienky. Široké ramenné bloky a ich optimalizovaná tuhosť zvyšujú stabilitu riadenia. Optimálna tuhosť behúňa zaisťuje požadovanú tuhosť behúňa a zlepšuje tak ovládanie vozidla. Výkonná zimná pneumatika Hankook W330 Winter i * cept EVO3 pre vozidlá 4x4 a SUV. Rozdelenie ramenného bloku medzi drážkami poskytuje väčšiu flexibilitu a optimalizovanou styčnú plochu pri zatáčaní. Pneu zaisťujú vynikajúci výkon na snehu a mokrom povrchu vďaka zvýšeniu tuhosti blokov. Najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky pneumatiky Hankook W330 Winter i * cept EVO3: Široké ramenné bloky. Optimalizovaná tuhosť blokov. Drážky "PIPE Kerf" pre bezpečnú jazdu na mokrej vozovke. Dezén v tvare písmena "V". Zimné 3D lamely a optimalizované cik-cak záberové drážky.

Hankook ponúka kvalitné pneumatiky so silným brzdným výkonom, hladkú manipuláciou, vysokou bezpečnosťou a dokonalým jazdným komfortom. Teraz má výskumné a vývojové centrá v Kórei, USA, Nemecku, Číne a Japonsku. Pneumatiky Hankook vynikajú predovšetkým vysokými a vyváženými úžitkovými parametrami danými sústavnú aplikácií najmodernejších poznatkov z vlastnej výskumnej a vývojovej základne. Kórejský výrobca Hankook je teraz desiatym najväčším svetovým výrobcom pneumatík. Výrobky sú ekologicky šetrné a zabezpečujú maximálny zážitok z jazdy. U nákladných pneumatík užívatelia oceňujú najmä vysoké kilometrové výkony. Cieľom Hankook je poskytnúť bezpečný, príjemný a pohodlný jazdný zážitok. Hankook Tire je jeden z najväčších a najrýchlejšie rastúcich výrobcov pneumatík pre osobné automobily, ľahké nákladné vozidlá, 4x4 a SUV, nákladné automobily a autobusy. Hankook Tire vyvíja špičkové technológie pre zvýšenie zákazníckej spokojnosti.

Nový EÚ štítok

EU
Hankook
255/35 R21 98W
B
D
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru