Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Michelin Alpin 5

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
205
Profil
65
Priemer
R15
94T

Výrobca jednotlivé bloky dezénu pneumatík Michelin Alpin 5 upravil tak, aby sa znížili vibrácie, a docielil tak prekvapivo tichý efekt. Model Alpin 5 bol vyvinutý na základe výsledkov štatistiky nehodovosti,...
Viac informácií

Zimné -48%
Alpin 5
188,40 € 97,80 € Cena s DPH Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -48%

Výrobca jednotlivé bloky dezénu pneumatík Michelin Alpin 5 upravil tak, aby sa znížili vibrácie, a docielil tak prekvapivo tichý efekt. Model Alpin 5 bol vyvinutý na základe výsledkov štatistiky nehodovosti, podľa ktorej najviac nehôd vzniká na nezasnežených cestách. Okrem snehu a ľadu sa tak vývojári zamerali aj na jazdné vlastnosti na suchom a mokrom povrchu a vyvinuli univerzálnu prémiovú pneumatiku Michelin Alpin 5, ktorá vás nesklame! Oproti predchodcovi Alpin A4 ponúka väčší počet lamiel. Oproti predchádzajúcemu modelu sa skrátila aj brzdná dráha. Tie majú trojitú funkciu - na suchej vozovke zaisťujú presnú odozvu pri riadení, na mokrej efektívne odvádzajú vodu a na zasnežené sa zahryzúvajú do mäkkého podkladu a zabraňujú podklzovaniu. Ak máte pri jazde radi ticho, určite vás poteší, že komfortu jazdy bola venovaná patričná dôležitosť.

Inovovaný dezén - Smerový dezén s výraznými, hlboko prerezanými a šípovitými drážkami ponúka presnejšiu reakciu na pokyny riadenia, vyššiu odolnosť proti akvaplaningu a efektívnejší záber na snehu. Lamely pneumatiky Michelin Alpin 5 navyše prechádzajú celou hĺbkou behúňa, takže vám pneumatika ponúkne rovnaké vlastnosti po celú dobu svojej životnosti. Oproti predchádzajúcemu modelu Alpin A4 sa počet lamiel zvýšil o 14%.

Vylepšená zmes gumy - Štvrtá generácia zmesi s technológiou Helio Compound obsahuje väčšie množstvo siliky spolu s funkčnými elastomérmi zaisťujúcimi jej rovnomerné rozloženie vo vnútri zmesi. Tým je docielená lepšia priľnavosť pneumatík Michelin Alpin 5 na suchej, mokrej či zasneženej vozovke aj pri nízkych teplotách a zároveň vysokej palivovej úspornosti.

Jednotka pre európskych vodičov - Podľa štatistiky nehodovosti dochádza k väčšine nehodám v zimnom období na tzv. čiernych vozovkách, tzn. na suchom či mokrom podklade. Model pneumatík Michelin Alpin 5 bol vyvinutý špeciálne pre vodičov, ktorí na týchto vozovkách cestujú často, pretože vykazuje tie najlepšie jazdné vlastnosti na všetkých druhoch povrchov, nielen na snehu a ľade.

Pokojné cestovanie - Jazdný komfort je dôležitým faktorom pri výbere pneumatík a spoločnosť Michelin mu venovala patričnú pozornosť. Jednotlivé bloky dezénu pneumatiky Michelin Alpin 5 boli upravené tak, aby sa znížili prípadné drobné vibrácie. Prekvapivo stišujúci efekt týchto opatrení je znateľný už po prvom zvezení a určite ho oceníte aj vy!

V roku 1946 vynašiel Michelin typ „radiálnej pneumatiky“ určenú pôvodne pre firmu Citroen. V priebehu rokov sa pod gumárenský koncern Michelin zaradili značky ako BFGoodrich, Uniroyal. Michelin je úzko spätá s výrobou pneumatík. Pneumatiky so značkou Michelin používajú osobné vozidlá, nákladné automobily, motocykle, stroje na zemné práce, autobusy, podzemnú dráhu aj lietadlá. Pneumatiky Michelin sú známe častými inováciami a vylepšeniami, niektoré typy pneu patria k absolútnej špičke vo svojej triede. Spoločnosť Michelin vyrába pneu k najrôznejším vozidlám, od bicyklov až po kozmické lode. Gastronomický sprievodca Michelin patrí k najznámejším sprievodcom vôbec. Gumárenská firma Michelin (celým názvom: SCA Compagnie Générale des Établissements Michelin) bola založená roku 1888 bratmi Édouardom a Andrém Michelin a roku 1891 vypustila do sveta prvú pneumatiku. V začiatkoch vyrábala firma pneu pre cyklistické bicykle, dnes značka dosiahla na celosvetovom trhu vynikajúci 18% podiel. Znalci vedia, že firma Michelin vydáva pre cestovateľov aj mapy, turistických sprievodcov, atlasy a počítačové produkty. Michelin - špičková kvalita pneu s dlhou tradíciou.

Nový EÚ štítok

EU
Michelin
205/65 R15 94T
B
D
68 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
B
E
68 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru