Potrebujete poradiť?
Telefón +421 2 6820 6080

  • Odporúčame

Michelin Alpin 6

Rozmery
Šírka
195
Profil
65
Priemer
R15
91T

Prémiová pneumatika Michelin Alpin 6 je veľmi bezpečná pneumatika, ktorá vďaka technológii MICHELIN EverGrip vyniká v brzdenia, akceleráciu a záberu na snehu, aj keď je opotrebovaná. Pneumatika patrí medzi najdôležitejšie...
Viac informácií

Zimné -36%
Alpin 6

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -36%

Prémiová pneumatika Michelin Alpin 6 je veľmi bezpečná pneumatika, ktorá vďaka technológii MICHELIN EverGrip vyniká v brzdenia, akceleráciu a záberu na snehu, aj keď je opotrebovaná. Pneumatika patrí medzi najdôležitejšie novinky pre zimu 2018/2019. Smerový dezén ľahko rozhrnie husté snehové záveje a garantuje skvelú trakciu na zamrznutej vozovke. Pokiaľ s nimi vyrazíte do hôr, stúpanie do 12% sa na výkone vášho automobilu prakticky neprejaví. Výrobca garantuje, že gumy majú o 5,4 metra kratšiu brzdnú dráhu na snehu, ako je priemer konkurencia!

Optimálna bezpečnosť a kontrola nad riadením na snehu od prvého okamihu a vynikajúcu životnosť. S postupným opotrebovaním vznikajú nové drážky a pôvodné drážky sa rozširujú. Zmes gumy zvyšujúce priľnavosť na snehu spolu s tým, ako sa pneumatika opotrebováva.

Pneumatiky sú tiché (hluk porovnateľný s letnými pneu), majú dobrú priľnavosť na mokrej vozovke a poskytujú bezpečnú a stabilnú jazdu aj pri vyšších rýchlostiach. Po prvej zime sa sotva objavujú známky opotrebenia.

EÚ štítok

EU
B
C
69 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru