Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Nokian Tyres Snowproof 1

Rozmery
Šírka
175
Profil
65
Priemer
R15
84T

Aktualizovaný dezén pneumatík Nokian Snowproof 1 v tvare šípu účinne odstraňuje sneh a brečku medzi pneumatikou a vozovkou, zmes gumy Alpine Grip bola ďalej vyvinutá pre lepšie jazdné vlastnosti za...
Viac informácií

Zimné -45%
Snowproof 1

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -45%

Aktualizovaný dezén pneumatík Nokian Snowproof 1 v tvare šípu účinne odstraňuje sneh a brečku medzi pneumatikou a vozovkou, zmes gumy Alpine Grip bola ďalej vyvinutá pre lepšie jazdné vlastnosti za mokra. Husté lamelovanie behúňa pneumatiky Nokian Snowproof 1 zaisťuje vynikajúci priečny a pozdĺžny záber aj v hlbokom snehu, tuhé ramenné bloky sú opatrené silnými lamelami pre lepšiu priľnavosť na snehu a ovládateľnosť v zákrutách. Dezén pneumatík Nokian Snowproof 1 zaisťuje prvotriednu priľnavosť v zime a presné a pohodlné ovládanie. Bezpečnosť vo všetkých zimných podmienkach, ktorá tak zaručuje vynikajúce výkony na snehu, snehovej brečke a mokre. V stredovej oblasti pneumatiky Nokian Snowproof 1 dominuje silné, jednotné rebrovanie, ktoré možno pocítiť ako vynikajúcu odozvu na riadenie a stabilitu. Mnohostranné snehové pazúry medzi blokmi behúňa av ramenných oblastiach zaisťujú vyvážený záber na ľade a snehu, najmä pri brzdení a akcelerácii, brzdové posilňovače na blokoch behúňa prispievajú k zlepšeniu vynikajúcej priľnavosti pneumatík Nokian Snowproof 1 pri brzdení. Bloky behúňa pneumatik kľukatým vzorom sa po oboch stranách pripájajú k robustnému rebrovaniu v tvare rastúceho stromu, ostré kľukaté hrany sa pri brzdení a akcelerácii otvárajú a zatvárajú, čím zlepšujú priľnavosť. Robustná a odolná dvojvrstvová konštrukcia v kombinácii s unikátne zosilnenými bočnicami zaisťuje stabilitu pneumatiky a odolnosť voči všetkým nárazom a nerovnostiam, ktoré sa počas jazdy vyskytujú. Silné dažde a brečka môžu spôsobiť zradné podmienky a zvýšiť pravdepodobnosť vzniku akvaplaningu, sneh na cestách môže byť mokrý a topiacom, pretože cesty sú silne solené, pri jazde, najmä pri vysokých rýchlostiach, je nutné, aby boli pneumatiky vhodné pre všetky tieto podmienky - vďaka všestranným zimným vlastnostiam, vynikajúcim jazdným vlastnostiam a špecifickej konštrukcii pre SUV je pneumatika Nokian Snowproof 1 optimálnou voľbou.

Nokian sa stal špecialistom a odborníkom na zimné pneumatiky hlavne vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam s tvrdou severskou zimou. Firma Nokian ako prvá uviedla na trh zimnú pneumatiku s hodnotami AA v spotrebe paliva a priľnavosti na mokrej vozovke. Pneumatiky Nokian sa vyrábajú pre osobné vozidlá, ľahké nákladné autá aj stroje. Vďaka testom pneumatík v extrémnych podmienkach je o spoločnosti Nokian známe, že je špecialistom na pneumatiky do náročného prostredia. Zameriavajú sa na jazdu v extrémnych podmienkach naprieč všetkými ročnými obdobiami a aj ich letné pneumatiky pravidelne vyhrávajú testy. Nokian patrí medzi pár výrobcov, ktorí vyrábajú nahrotované gumy na zimnú prevádzku. Ďalšie centrum má v južnom Fínsku, kde pre zmenu testuje pneumatiky určené na letnú prevádzku. Pokiaľ jazdíte často horskými oblasťami, potom sú pre vás pneumatiky Nokian tou najlepšou voľbou. Na severe Fínska za polárnym kruhom si postavil moderné testovacie centrum, kde prebiehajú testy najnovších pneumatík v drsných prírodných podmienkach.

Nový EÚ štítok

EU
Nokian Tyres
175/65 R15 84T
B
D
69 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru