Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • RunFlat

Nokian Tyres WR Snowproof P

Rozmery
Šírka
225
Profil
50
Priemer
R17
94H
Run Flat

Pneumatiky Nokian Snowproof P sú bezpečné, úsporné a pripravené na každé počasie. Zmes gumy Alpine Performance zvláda chladné zimné dni, ale poskytuje vynikajúce výkony aj v miernejšom počasí, teda v...
Viac informácií

Zimné -54%
WR Snowproof P
285,00 € 130,70 € Cena s DPH Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -54%

Pneumatiky Nokian Snowproof P sú bezpečné, úsporné a pripravené na každé počasie. Zmes gumy Alpine Performance zvláda chladné zimné dni, ale poskytuje vynikajúce výkony aj v miernejšom počasí, teda v širokej škále teplôt. Skvele priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Nízky valivý odpor znižuje spotrebu paliva a chráni životné prostredie. Pneumatika vyniká skvelou priľnavosťou za mokra, čím pomáha predchádzať aquaplanningu. Vynikajúca priľnavosť pneumatiky Nokian Snowproof P v zimných podmienkach a spoľahlivá ovládateľnosť. Pneumatiky Nokian Snowproof P zaručí lepšiu ovládateľnosť vozidla, vyššiu priľnavosť aj lepšie jazdné reakcie. Hlavné výhody a charakteristiky: runflat, vynikajúci záber, kratšia brzdná dráha, skvelá ovládateľnosť a perfektné odozva v riadení pri vysokých rýchlostiach, nízky valivý odpor šetriaci palivo, vysoká odolnosť voči aquaplaningu. Nokian Snowproof P je športová pneumatika, ktorá ponúka kombináciu vysokovýkonné ovládateľnosti a spoľahlivé zimné priľnavosti, čo je presne to, čo potrebujete pri náhlych zmenách jazdného pruhu alebo pri jazde po roztopenom snehu na vedľajších cestách. Pneumatiky Nokian Snowproof P sa vyznačujú mimoriadne silnú štruktúrou, ich bočnice obsahujú špeciálne komponentov, ktorý zvyšuje tuhosť bočnice pri riadení na prázdnej pneumatike.

Optimalizovaný dezén pneumatiky Nokian Snowproof P umožňuje zväčšiť na maximum kontaktnú plochu medzi pneumatikou a vozovkou a zvýšiť tak priľnavosť a ovládateľnosť v zimných podmienkach a spresniť jazdné reakcie. Nová zmes gumy pneumatiky Nokian Snowproof P zvyšuje priľnavosť na mokre, aby obmedzovala vlastnosti pneumatiky v zimných podmienkach. Prepracované lamelovanie zabezpečuje bočné a pozdĺžnu priľnavosť a tým aj bezpečnú jazdu pod kontrolou. Vďaka nízkemu valivému odporu pneumatiky Nokian Snowproof P dochádza k výraznej úspore paliva a nízkemu opotrebenie samotnej pneumatiky. Hlavné inovácie: Koncept Alpine Performance. Prémiová zimná pneumatika pre športové vozidlá. Runflat - pneumatiky na ktorých je možné dôjsť aj v prípade ich defektu, Nokian FRT (Flat Run Technology) je špeciálny druh výroby pneumatík pre vozidlá: Dojazdové pneumatiky FRT umožňujú konanie aj bez tlaku v pneumatike, niektorí výrobcovia vozidiel používajú na svojich vozidlách iba tieto druhy pneumatík, aby bolo zaistené bezpečné riadenie pri dojazde do autorizovanej dielne v prípade náhodného poškodenia.

Nokian sa stal špecialistom a odborníkom na zimné pneumatiky hlavne vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam s tvrdou severskú zimou. Firma Nokian ako prvá uviedla na trh zimnú pneumatiku s hodnotami AA v spotrebe paliva a priľnavosti na mokrej vozovke. Pneumatiky Nokian sa vyrába pre osobné autá, ľahké nákladné autá i stroja. Vďaka testom pneumatík v extrémnych podmienkach je o spoločnosti Nokian známe, že je špecialistom na pneumatiky do náročného prostredia. Zameriavajú sa na jazdu v extrémnych podmienkach naprieč všetkými ročnými obdobiami a tiež ich letné pneumatiky pravidelne vyhrávajú testy. Nokian patrí medzi pár výrobcov, ktorí vyrábajú nahrotované gumy pre zimnú prevádzku. Ďalšie centrum má v južnom Fínsku, kde pre zmenu testuje pneumatiky určené pre letnú prevádzku. Ak jazdíte často horskými oblasťami, potom sú pre vás pneumatiky Nokian tou najlepšou voľbou. Na severe Fínska za polárnym kruhom si postavil moderné testovacie centrum, kde prebiehajú testy najnovších pneumatík v drsných prírodných podmienkach.

Nový EÚ štítok

EU
Nokian Tyres
225/50 R17 94H
B
D
70 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
B
E
70 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru