Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Pirelli Winter PZero

Rozmery
Šírka
305
Profil
35
Priemer
R20
107W

Pirelli P Zero Winter sú zimné pneumatiky, ktoré výrobca radí ako prvý zimné pneumatiky s letnými jazdnými pocitmi. Dezén behúňa, technické riešenia a zloženie gumovej zmesi prispôsobujú pneumatiky Pirelli P...
Viac informácií

Zimné -50%
Winter PZero
1 185,60 € 593,50 € Cena s DPH Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -50%

Pirelli P Zero Winter sú zimné pneumatiky, ktoré výrobca radí ako prvý zimné pneumatiky s letnými jazdnými pocitmi. Dezén behúňa, technické riešenia a zloženie gumovej zmesi prispôsobujú pneumatiky Pirelli P Zero Winter podmienkam typickým pre zimu, pričom si zachováva rovnakú úroveň kontroly a bezpečnosti ako letná vysoko výkonné modely ochranná známka P Zero. Spoľahlivosť výkonových vlastností modelu na zimných cestách upozorňuje nápis M + S. Pneumatiky Pirelli PZero Winter sú navrhnuté pre superautá a luxusné autá.

Zimná pneumatika radu Pirelli P Zero Winter patrí k naozajstnej špičke, čo značka Pirelli v kategórii zimných pneu ponúka. Hodí sa na drahšie vozidlá s veľkým výkonom, od ktorých očakávate tie najlepšie jazdné vlastnosti aj v tých najťažších zimných podmienkach, vrátane ujazdeného snehu a ľadu. Winter má bloky vonkajších ramien s menšou hustotou lamiel a vyššou tuhosťou pre lepšiu oporu v zákrutách. Dva tuhšie centrálne bloky zaisťujúce lepšiu ovládateľnosť spolu s troma obvodovými drážkami, ktoré odvádzajú zo stopy veľké množstvo vody. Vnútorné rameno s veľkými lamelami tehlového vzoru zvyšujú záber a skracujú brzdnú dráhu na snehu.

Nový EÚ štítok

EU
Pirelli
305/35 R20 107W
B
C
74 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru