Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená
  • Super kvalita / výkon

Sailun Ice Blazer Alpine Evo1

Rozmery
Šírka
245
Profil
40
Priemer
R18
97V

Pneumatiky Sailun Ice Blazer Alpine Evo1 sú vhodné pre osobné a SUV vozidlá. V porovnaní s letnou pneumatikou zvláda akvaplaningu pri teplote pod 7 ° C oveľa účinnejšie. Dezén pneumatiky...
Viac informácií

Zimné
Ice Blazer Alpine Evo1
99,90 € Cena s DPH Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné

Pneumatiky Sailun Ice Blazer Alpine Evo1 sú vhodné pre osobné a SUV vozidlá. V porovnaní s letnou pneumatikou zvláda akvaplaningu pri teplote pod 7 ° C oveľa účinnejšie. Dezén pneumatiky Sailun Ice Blazer Alpine Evo1 ide s trendom súčasných pneumatík, ostro rezané drážky pneumatiky Sailun Ice Blazer Alpine Evo1 na stredu zaisťujú špičkovú priľnavosť na snehu a zároveň budú podporovať brzdenie na mokrom povrchu, pravidelný tvar záberových lameliek je vynikajúci na mokre a na brečke. Pneumatika Sailun Ice Blazer Alpine Evo1 je ideálnou voľbou. Nízky valivý odpor pneumatiky Sailun Ice Blazer Alpine Evo1 poskytuje nízku hlučnosť a zvyšuje pohodlie v kabíne. Vďaka veľkému množstvu odvodových drážok má pneumatika Sailun Ice Blazer Alpine Evo1 zároveň ďaleko lepší odvod vody, a tým sa bude znižovať riziko aquaplaningu. Najnovšia generácia HP zimné pneumatiky EVO výrazne prispieva k bezpečnosti vodiča. Pneumatika Sailun Ice Blazer Alpine Evo1 je určená všetkým vodičom a zabezpečuje spoľahlivý výkon na suchej vozovke, za mokra i na snehu. Ponúka jazdné bezpečnosť pri cestných podmienkach počas zimného obdobia. Zimná pneumatika Sailun Ice Blazer Alpine Evo1 poskytuje optimálnu stabilitu a kontrolu, excelentnú trakciu a brzdný výkon na zasneženej, mokré ale i suchej vozovke. Dezén behúňa pneumatiky Sailun Ice Blazer Alpine Evo1 účinne vytláča vodu, zatiaľ čo vnějšší oblasť s rozloženějšími blokmi zaisťuje vysoký stupeň priľnavosti na snehu.

Spoločnosť pre značku pneumatík Sailun od začiatku spojila technické skúsenosti s inovatívnym výskumom a vývojom s cieľom navrhnúť a vyrobiť pneumatiky svetovej triedy pre všetky typy vozidiel. Výrobca Sailun je tretím najväčším výrobcom pneumatík v Číne. Predáva je vo viac ako 50 krajinách po celom svete. Pneumatiky Sailun vytvorili závideniahodnú povesť po celom svete ako výrobca a dodávateľ kvalitných pneumatík s vysokou pridanou hodnotou. Sailun dokáže vyrobiť 41,6 miliónov pneumatík ročne, z toho 7,3 milióna pneumatík pre osobné automobily. Značka Sailun bola založená v roku 2002 v oblasti hospodárskeho a technologického rozvoja v Qingdao v Číne. Spoločnosť Sailun, ktorá pokrýva celý rad aplikácií, vyrába pneumatiky pre všetky typy každodenného používania.

Nový EÚ štítok

EU
Sailun
245/40 R18 97V
B
D
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru