Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Sava Eskimo HP 2

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
235
Profil
45
Priemer
R18
98V
FR

Na zimnú pneumatiku má Sava Eskimo HP 2 výnimočnú ovládateľnosť za sucha a spoľahlivé brzdenie. Na zimnú pneumatiku výnimočná ovládateľnosť za sucha a spoľahlivé brzdenie. Poskytuje úžasnú kontaktnú plochu s...
Viac informácií

Zimné -41%
Eskimo HP 2

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -41%

Na zimnú pneumatiku má Sava Eskimo HP 2 výnimočnú ovládateľnosť za sucha a spoľahlivé brzdenie. Na zimnú pneumatiku výnimočná ovládateľnosť za sucha a spoľahlivé brzdenie. Poskytuje úžasnú kontaktnú plochu s vozovkou na cestách pokrytých ľadom pre lepšiu kontrolu. Obrys pneumatiky o viac polomeroch. Hákový dezén rebier. Vytvára dlhú a širokú stopu s rovnomerným rozložením tlaku medzi pneumatikou a vozovkou. Vynikajúci kontakt na mokrých vozovkách. Tuhé vonkajšie bloky. Rebro s dizajnom háku, viacnásobne zaoblený tvar dezénu, pevné vonkajšie bloky, obvodové drážky v optimálnej polohe. Vynikajúci kontakt na mokrých vozovkách.

Rebrá v tvare háku sa zakusujú do snehovej pokrývky. Zimná pneumatika s vysokým výkonom pre istejšie kontrolu na snehu a ľade. Rovnejšie, robustnejší bloky majú lepšiu schopnosť prenosu sily. Účinná akcelerácia a ovládateľnosť na snehu. Obvodové drážky na optimálnu pozíciu. Absorbuje a odvádza vodu a brečku rýchlo preč z behúňa. Účinná akcelerácia a ovládateľnosť na snehu.

Nový EÚ štítok

EU
Sava
235/45 R18 98V
C
C
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru