Vážení zákazníci, dňa 19.7.2024 bude predajňa servis a sklad otvorený len do 15:00. Za pochopenie ďakujeme.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Semperit Speed-Grip 5

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
185
Profil
65
Priemer
R15
88T

Pneumatika Semperit Speed-Grip 5 je zimná pneumatika navrhnutá pre výkonné osobné automobily a SUV. Je inžinierovaná tak, aby poskytovala vynikajúcu ovládateľnosť, brzdný výkon a schopnosť zatáčania za všetkých zimných podmienok,...
Viac informácií

Zimné -40%
Speed-Grip 5

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -40%

Pneumatika Semperit Speed-Grip 5 je zimná pneumatika navrhnutá pre výkonné osobné automobily a SUV. Je inžinierovaná tak, aby poskytovala vynikajúcu ovládateľnosť, brzdný výkon a schopnosť zatáčania za všetkých zimných podmienok, vrátane snehu, ľadu, blata a dažďa.

Speed-Grip 5 obsahuje niekoľko kľúčových technológií, ktoré ju robia ideálnou pre zimnú jazdu. Po prvé, využíva špeciálne zmesi na báze kremíka, ktorá zostáva mäkká a ohybná aj v nízkych teplotách, čo poskytuje vynikajúcu priľnavosť a trakciu. Po druhé, má unikátnu vzorku dezénu, ktorá je navrhnutá tak, aby maximalizovala odvodnenie a znížila riziko akvaplaningu. Po tretie má konštrukciu s posilnenými bočnicami, ktorá zlepšuje stabilitu a ovládateľnosť.

Okrem toho pneumatika Speed-Grip 5 má nízky valivý odpor, čo zvyšuje účinnosť paliva a dojazd vozidla. Zároveň ponúka pohodlie a tichú jazdu, čo robí z tejto pneumatiky vynikajúcu voľbu pre vodičov, ktorí hľadajú bezpečnosť a výkon za zimných podmienok.

Pokiaľ hľadáte výkonnú zimnú pneumatiku, ktorá vám poskytne čo najlepšie výkony za všetkých zimných podmienok, je Semperit Speed-Grip 5 skvelou voľbou.

Nový EÚ štítok

EU
Semperit
185/65 R15 88T
B
E
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru