Vážení zákazníci, dňa 19.7.2024 bude predajňa servis a sklad otvorený len do 15:00. Za pochopenie ďakujeme.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-zimné

BFGoodrich G-Force Winter2 SUV

Rozmery
Šírka
215
Profil
70
Priemer
R16
100H

BFGoodrich G-Force Winter2 SUV je vysokovýkonná zimná pneumatika navrhnutá pre SUV, ktorá ponúka vynikajúcu trakciu, ovládateľnosť a odolnosť v náročných zimných podmienkach. Hlavnými vlastnosťami tejto pneumatiky sú unikátna vzorka behúňa...
Viac informácií

Zimné -28%
G-Force Winter2 SUV

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -28%

BFGoodrich G-Force Winter2 SUV je vysokovýkonná zimná pneumatika navrhnutá pre SUV, ktorá ponúka vynikajúcu trakciu, ovládateľnosť a odolnosť v náročných zimných podmienkach. Hlavnými vlastnosťami tejto pneumatiky sú unikátna vzorka behúňa a gumová zmes, ktoré zaisťujú vynikajúcu priľnavosť na snehu, ľade a roztopenom snehu. Vysoká hustota lamiel a široké bočné drážky pomáhajú odvádzať vodu a topiacom sneh, čím znižujú riziko akvaplaningu. Tuhé bloky behúňa a optimalizovaná kontaktná plocha zaisťujú lepšiu ovládateľnosť a stabilitu aj pri vyšších rýchlostiach, čo robí túto pneumatiku vhodnú pre mestské aj diaľničné zimné podmienky. Pneumatika BFGoodrich G-Force Winter2 SUV je navrhnutá tak, aby bola odolná a odolávala opotrebovaniu aj v náročnom zimnom prostredí, čo zaisťuje spoľahlivý výkon po celú dobu jej životnosti. Napriek tomu, že sa jedná o zimnú pneumatiku, je G-Force Winter2 SUV navrhnutá tak, aby minimalizovala hlučnosť na vozovke a poskytovala pohodlnú jazdu, čo je dosiahnuté vďaka pokročilému dizajnu a konštrukcii behúňa.

Pneumatika je k dispozícii v rôznych veľkostiach, aby vyhovovala rôznym SUV a crossoverom. Je dôležité vybrať správnu veľkosť pneumatiky pre vaše vozidlo, aby bola zaistená optimálna výkonnosť a bezpečnosť. Pri výbere zimných pneumatík je potrebné zvážiť niekoľko faktorov, ako je veľkosť a osadenie, bežné zimné podmienky vo vašej oblasti (napr. silné sneženie, zľadovatené cesty) a údržba pneumatík. Pravidelne kontrolujte tlak v pneumatikách a hĺbku dezénu, aby ste udržali ich výkon a bezpečnosť. BFGoodrich G-Force Winter2 SUV je vynikajúcou voľbou pre vodičov, ktorí hľadajú spoľahlivú a vysoko výkonnú zimnú pneumatiku pre svoje SUV. Jej pokročilý dizajn a technológia poskytujú istotu a kontrolu pri zimnej jazde, čo zvyšuje bezpečnosť a pôžitok z jazdy. S týmito pneumatikami môžete mať istotu, že vaše SUV bude zvládať zimné podmienky s ľahkosťou a bezpečnosťou, čo je nevyhnutné na bezpečné a pohodlné cestovanie v zimných mesiacoch.

Americká značka pneumatík pôvodne podnikajúca v oblasti aeoronautiky založená roku 1870 v Ohiu Benjaminom Franklinom Goodrichom a odtiaľ názov BFGoodrich. Roku 1986 pod seba pripojila gumárenskú firmu Uniroyal av roku 1990 celý podnik kúpil koncern Michelin. BFGoodrich sa špecializuje na pneu pre 4x4, v ktorom má táto značka veľký výber. Rad BFGoodrich zahŕňa všetky kategórie pneumatík (osobné letné, zimné celoročné a 4x4) pre asfalt, sneh aj rozbitú cestu. Firma BFGoodrich ponúka pneumatiky pre všetky segmenty vozidiel aj ročné obdobia, špeciálne sa však zameriava na výkoné pneumatiky pre vozidlá 4x4 a dodáva aj obutie pre vozidlá kategórie Rally a WRC. BFGoodrich je značka pneu z koncernu Michelin so storočnou tradíciou patriacou do segmentu ponúkajúca pneumatiky dobrej kvality za prijateľné ceny.

Nový EÚ štítok

EU
BFGoodrich
215/70 R16 100H
B
C
69 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru