Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-zimné
    Zosílená

Bridgestone DM-V3

Rozmery
Šírka
275
Profil
55
Priemer
R20
117T

Výnimočný výkon na ľade. Dlhšie styčná plocha pneumatiky pre priľnavosť na ľade a snehu. Extrémne zimné SUV a 4x4 Pneumatika Blizzak DM-V3 je bezhrotová zimná pneumatika pre vozidlá SUV a...
Viac informácií

Zimné -40%
DM-V3

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -40%

Výnimočný výkon na ľade. Dlhšie styčná plocha pneumatiky pre priľnavosť na ľade a snehu. Extrémne zimné SUV a 4x4 Pneumatika Blizzak DM-V3 je bezhrotová zimná pneumatika pre vozidlá SUV a vozidlá s pohonom 4x4 s najnovšími inovaceni, vyšší výkon a dlhšiu životnosť pri jazde v extrémnom snehu a ľadu. Špeciálna zmes s technológiou Multicell využitá u behúňa pomáha pneumatike DM-V3 zachovať tlak aj za teplôt hlboko pod bodom mrazu a zaisťuje dobrý kontakt so zamrznutú vozovkou. Aktívne Multicell zmes II poskytuje mäkkosť aj pri veľmi nízkych teplotách. Využite celý potenciál svojho auta SUV či 4x4 a zažite strhujúci zimnú jazdu so všetkým, čo k nej patrí. Vyššia pevnosť blokov pneumatiky. Vylepšený dezén behúňa a zmes zabezpečuje skvelú priľnavosť na zľadovatených vozovkách. Tuhé hornej dezénové bloky zvyšujú odolnosť, aby si pneumatika Bridgestone Blizzak DM-V3 zachovala svoj vysoký výkon ..

Bridgestone Blizzak DM-V3, zimná pneumatika Bridgestone určená pre vozidlá SUV a 4x4. Pneumatika Bridgestone Blizzak DM-V3 zastaví na zľadovatenej vozovke o 9% rýchlejšie než jej predchodca. Póry technológie Multicell v zmesi a dezén absorbujú a odvádzajú vodu preč z povrchu pneumatiky Bridgestone Blizzak DM-V3 a zaisťujú dobrú priľnavosť, keď ju vodič potrebuje najviac. Brzdná dráha pneumatiky Bridgestone Blizzak DM-V3 je na ľade skrátená voči predchodcovi o 9%. Výnimočná životnosť oproti predchodcovi, vyššia o 25% v porovnaní s predchodcom. Pokročilé zloženie zmesi predlžuje životnosť pneumatiky. Dynamická ovládateľnosť v zime a dokonalá vyváženosť. Lepšie brzdenie umožňujú trvale prítomné Multicell póry a optimalizované rozloženie kontaktného tlaku v ramenách pre konštantný výkon pre celú životnosť (aj po dosiahnutí zimného indikátora WTWI).

Nová konštrukcia dezénu a optimalizované rozmiestnenie lamiel pneumatiky Bridgestone Blizzak DM-V3 pre lepšie kontaktné vlastnosti. Preklz je spôsobený tenkou vrstvou vody na povrchu ľadu, odstránením vodného filmu dôjde k zvýšeniu kontaktu medzi pneumatikou a povrchom cesty a tým k lepšej priľnavosti, preto 4 pozdĺžne drážky zaisťujú vysokú schopnosť odvodu vody. Vylepšené zloženie zmesi pre vyššiu oteru odolnosť pre vyššiu životnosť. Multicell póry zaisťujú optimálny kontakt so zamrznutú vozovkou, výhodou priľnavosť pneumatiky Bridgestone Blizzak DM-V3 na ľade a snehu. Multicell zmes obsahuje mikroskopické póry a kanáliky, ktoré absorbujú vodný film a efekt vysušovaniu styčné plochy zaisťuje správny kontakt pneumatiky Bridgestone Blizzak DM-V3 s cestou.

Bridgestone, najväčšia spoločnosť na svete pre výrobu pneumatík a gumárenských výrobkov, upozorňuje vodiča, že s prechodom z letného času na zimný a klesajúcimi teplotami je už najvyšší čas na prezutie z letných pneumatík na zimné. Prémiové zimné pneumatiky Bridgestone sú pritom ideálnou voľbou pre bezpečnú jazdu nástrahami zimy. Zároveň s výmenou pneumatík prichádza na rad aj starostlivá príprava vozidla na najchladnejšie ročné obdobie s krátkymi dňami a dlhými nocami, v ktorom musia motoristi čeliť zvýšenému riziku vážnych nehôd kvôli nepriazni počasia aj zlej viditeľnosti. Bridgestone Europe so sídlom v Belgicku je stopercentnou dcérskou firmou Bridgestone Corporation, najväčšej spoločnosti na svete v sektore výroby pneumatík a gumárenských produktov na svete, so sídlom v Tokiu. Bridgestone Europe má zastúpenie vo viac ako 60 krajinách s celkovo viac ako 18 200 zamestnancami. V rámci svojho regiónu prevádzkuje 14 závodov na výrobu pneumatík a súvisiacich produktov, významné vývojové a výskumné centrum a skúšobné polygón. Prémiové pneumatiky spoločnosti Bridgestone Europe sa predávajú na celom svete. V Českej republike pôsobí Bridgestone od roku 1994 a dodáva sem kompletný rad osobných, nákladných, motocyklových, poľnohospodárskych a stavebných pneumatík značiek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo spoločnosti je v Prahe.

Nový EÚ štítok

EU
Bridgestone
275/55 R20 117T
E
E
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
F
F
73 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru