Vážení zákazníci, dňa 19.7.2024 bude predajňa servis a sklad otvorený len do 15:00. Za pochopenie ďakujeme.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-zimné
    Zosílená

Goodyear Ultra Grip Performance + SUV

Rozmery
Šírka
215
Profil
55
Priemer
R18
99V

Vysoko výkonná pneumatika pre náročné snehové podmienky. Silicového zmes behúňa zachováva dobrú priľnavosť aj za nízkych teplôt. Vynikajúci výkon na ľade: Pneumatiky UltraGrip Performance majú rozsiahlu kontaktnú plochu, ktorá zlepšuje...
Viac informácií

Zimné -40%
Ultra Grip Performance + SUV

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -40%

Vysoko výkonná pneumatika pre náročné snehové podmienky. Silicového zmes behúňa zachováva dobrú priľnavosť aj za nízkych teplôt. Vynikajúci výkon na ľade: Pneumatiky UltraGrip Performance majú rozsiahlu kontaktnú plochu, ktorá zlepšuje ovládateľnosť na ľade. Pneumatika Goodyear Ultra Grip Performance SUV má lepšiu rovnováhu medzi ovládateľnosťou na suchu a výkonom na snehu. Pneumatiky Goodyear Ultra Grip Performance SUV sú zimné pneumatiky s vynikajúcou priľnavosťou na snehu a ľade a krátku brzdnú dráhou na mokrom aj suchom povrchu. Pneumatika Goodyear Ultra Grip Performance SUV má vyšší počet brzdných blokov ktoré poskytujú prvotriednu trakciu a brzdnú silu na zasnežených a zľadovatených cestách. Pneumatika určená pre výkonné vozidlá a SUV. Inteligentne navrhnutý dizajn dezénu pneumatiky Goodyear Ultra Grip Performance SUV navyše výrazne znižuje úroveň hluku. Hydrodynamické drážky zlepšujú odolnosť voči aquaplaningu a preklzu na mokrých cestách a roztopenom snehu. Stredové rebro funguje ako snežný pluh, zachytáva sa za povrchový sneh a poskytuje tak väčší záber. Dezén šetriaci palivo: Ľahká konštrukcia pneumatiky znižuje valivý odpor, spotrebu paliva a emisií CO2. Optimalizovaný tvar samozamykatelných lamiel - lepšia rovnováha medzi ovládateľnosťou na suchu a výkonom na snehu. Znížené riziko akvaplaningu: Špeciálne hydrodynamické drážky behúňa rýchlo odvádzajú vodu z povrchu pneumatiky a pomáhajú tak udržať kontrolu za mokra či na snehové brečke. Zimné pneumatiky Goodyear Ultra Grip Performance SUV sú určené pre všetkých majiteľov vozidiel SUV, ktorí hľadajú bezpečné a spoľahlivé obutie. Sebavedomé cestovanie na zasnežených cestách. Zlepšená odolnosť voči aquaplaningu a preklzu na mokrých cestách a roztopenom snehu. Výhody zimných pneumatík Goodyear Ultra Grip Performance SUV: Vysoká priľnavosť, Nízky valivý odpor, Vyšší kilometrový nájazd. Zimné pneumatiky Goodyear Ultra Grip Performance SUV sú obohatené systémom samozamykací lamiel, ktoré výrazne zlepšujú ovládateľnosť pneumatiky a kladne pôsobí na ovládateľnosť, obutie tak okamžite reaguje, a vy nemusíte mať obavy z jazdy na mokrej vozovke, snehu či ľadu. Vylepšené brzdenie a trakcia na zasnežených a zľadovatených cestách. Pneumatika Goodyear Ultra Grip Performance SUV poskytuje vynikajúcu priľnavosť a brzdenie na zľadovatenom snehu vďaka využitiu troch rôznych typov lamiel. Indikátor opotrebovania dovoľuje vodičovi výmenu pneumatiky v správnych intervaloch.

Do koncernu Goodyear patrí tiež značky pneu Dunlop, Sava, Fulda a Debica. Kvalita, na ktorú sa môžete spoľahnúť: pneumatiky spoločnosti Goodyear boli za posledných 5 rokov testované nezávislými európskymi časopisy so zameraním na pneumatiky, a tie dosiahli skvelé výsledky. Má teraz zastúpenie na šiestich kontinentoch s ročnými tržbami vyše 15 miliárd dolárov. Letné, zimné i celoročné osobné a úžitkové pneumatiky Goodyear sú nielen inovatívne, ale aj skvele hodnotené odborníkmi. Goodyear je platinovým partnerom FC Bayern Mníchov. Už v roku 1926 sa stal GoodYear najväčšou gumárenskú spoločnosťou na svete. Značka v minulosti vyrábala tiež pneumatiky pre rôzne pretekárske vozidlá. Značkové Pneu Goodyear pre najvyššie bezpečnostné štandardy na cestách. Goodyear je najväčším výrobcom pneumatík na svete, má zastúpenie na šiestich kontinentoch. Spoločnosť Goodyear Tire & Rubber Company vznikla už v roku 1898. Frank Seiberling pomenoval spoločnosť po Charlesovi Goodyear, ktorý vynašiel proces vulkanizácie. Okrem pneumatík značky Goodyear vyrába aj niekoľko ďalších renomovaných značiek, vrátane pneumatík Dunlop, Fulda, Sava a Debica. Goodyear, svetový výrobca prémiových pneumatík a FC Bayern Mníchov a najúspešnejší tím nemeckej Bundesligy, od roku 2016 vstúpili do platinového partnerstva.

Nový EÚ štítok

EU
Goodyear
215/55 R18 99V
C
C
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru