Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-zimné
  • Prémiová kvalita

Hankook RW10 Winter i*cept X

Rozmery
Šírka
245
Profil
65
Priemer
R17
107T
FR

Pneumatiky Hankook RW10 Winter i * cept X sú zimné pneu pre off-road, 4x4. Odvodňovací systém Multi-A Design drážok v tvare písmena Z veľmi efektívne zabraňuje veľmi aquaplaningu. Pneumatiky Hankook...
Viac informácií

Zimné -47%
RW10 Winter i*cept X

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -47%

Pneumatiky Hankook RW10 Winter i * cept X sú zimné pneu pre off-road, 4x4. Odvodňovací systém Multi-A Design drážok v tvare písmena Z veľmi efektívne zabraňuje veľmi aquaplaningu. Pneumatiky Hankook RW10 Winter i * cept X sú ideálnou voľbou pre majiteľov SUV strednej triedy. Plášte využívajú technológiu "záberových schodíkov" - špeciálneho skosenie drážok, ktorá zabraňuje zachytávaniu snehu a ľadu pri brzdení. Dezén sa opotrebováva rovnomerne, čo citeľne zvyšuje kilometrový nájazd. Špirálové kanáliky: Štruktúry pre efektívny odvod vody a snehu, pre maximálnu účinnosť pri brzdení na snehu a lepšiu akceleráciu. Dezén pneumatiky: Systém nasávanie Multi-A (nasávací otvor + štrbina). Nasávací otvor: Zabraňuje šmyku na brečke tým, že absorbuje vodu. Ramenné bloky a 3D lamely: Rozšírené ramenné bloky pre SUV a 3D lamely zlepšujú ovládateľnosť pri jazde v zimných podmienkach. Ostro skosené drážky v stredu pneumatiky Hankook RW10 Winter i * cept X garantujú skvelú trakciu na snehu. Vďaka rovnomernému rozloženiu tlaku sa zlepšuje stabilita a priľnavosť na všetkých druhoch povrchu.

Nový štandard v segmente severských zimných pneumatík pre vozidlá SUV bez klincov. Pneumatiky Hankook RW10 Winter i * cept X ponúka dynamickú manipuláciu vozidla a bezpečnú jazdu na snehu a ľade. Obdĺžnikové dezénové bloky zase spoločne s pevnými bočnicami zaisťujú skvelý kontakt s vozovkou. Výstupky medzi blokmi: Zabraňuje hromadeniu snehu pri brzdení alebo akcelerácii na snehu. Drážky pre odvod vody. Pneumatika Winter i * cept X pre vozidlá SUV zabezpečuje ešte dynamickejšie a bezpečnejšie výkony za zimných podmienok. Ramenné "Z" bloky pre lepšiu priľnavosť: ramenné "Z" bloky pre lepšiu priľnavosť rovnomerne rozkladajú zaťaženie na hrany ramennej oblasti. Výhody zimné SUV pneumatiky Hankook Winter i * cept X RW10: Efektívna brzdenie na ľade a snehu, Vysoký kilometrový nájazd, Perfektné pomer ceny a výkonu, Skvelá trakcia na snehu, Symetrické usporiadanie lamiel, rozkladá hmotnosť vozidla na celú plochu pneumatiky. 3D štruktúra v tvare písmena Z vytvára ideálnu kontaktnú plochu a tiež výborné manipulačné schopnosti na snehu a ľade .. Behúň kombinuje výhody symetrických a smerových dezénov. Štrbina: Vyššia trenie a priľnavosť pri jazde na snehu.

Technológia Grip claw: Využíva ostré 3D hrany a zlepšuje trakciu na snehu. Drážky v tvare písmena Z efektívne vytláčajú vodu a zabraňujú akvaplaningu. Optimalizovaný dezén: Bloky dezénu s optimalizovanou šírkou poskytujú vyššiu tuhosť a zlepšujú ovládateľnosť. Konštrukcia dezénu je špeciálne upravená pre SUV s ostrými hranami a silným behúňom v tvare písmena V zaisťuje veľmi dobrú priľnavosť a veľmi dobré výkony na mokre. Drážky v tvare písmena V: Dezén s drážkami v tvare písmena V zlepšujú odvod vody a zvyšujú výkon pneumatiky za mokra.

Nový EÚ štítok

EU
Hankook
245/65 R17 107T
D
C
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
E
C
72 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru