Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-zimné
    Zosílená
  • Prémiová kvalita

Hankook W330A Winter i*cept evo3 X

Rozmery
Šírka
235
Profil
50
Priemer
R19
103V
FR

Pneumatika Hankook W330 Winter i * cept EVO3 X v segmente pre vozidlá vyššej strednej triedy a výkonné luxusné vozy je nástupcom modelu Hankook W320. Vďaka symetrickému šípovitému dezénu pneumatika...
Viac informácií

Zimné -35%
W330A Winter i*cept evo3 X

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -35%

Pneumatika Hankook W330 Winter i * cept EVO3 X v segmente pre vozidlá vyššej strednej triedy a výkonné luxusné vozy je nástupcom modelu Hankook W320. Vďaka symetrickému šípovitému dezénu pneumatika ponúka vynikajúci záber na snehu i ľade, odvody vody a snehovej brečky z centrálnej časti dezénu a tým vynikajúce záberové a brzdné vlastnosti za všetkých podmienok, ktoré môžu v zime nastať. Zimná offroad pneumatika Hankook W330 Winter i * cept EVO3 X je novinka kórejského výrobcu pre nasledujúcu zimnú sezónu. Pneu zaisťujú vynikajúci výkon na snehu a mokrom povrchu vďaka zvýšeniu tuhosti blokov. Okraj drážky zvyšuje prierez drážky a zaisťuje nekompromisný výkony na mokre. Vďaka 3D lamelám sa zlepšujú brzdné vlastnosti a zvyšuje sa jazdná stabilita, pričom dochádza k zlepšeniu brzdného účinku na snehu o 7% oproti Winter i * cept EVO2. Brzdný účinok pneumatiky Hankook W330 Winter i * cept EVO3 X je vyššia oproti predchodcovi.

Výkonná zimná pneumatika Hankook W330 Winter i * cept EVO3 X pre vozidlá 4x4 a SUV. Vysoko priľnavá zmes s prímesou siliky. Zvýšený počet rezných hrán v bloku a samočistiace záberové drážky poskytujú lepší záber pneumatiky na snehu. Vďaka použitej zmesi a novej konštrukcii lamiel potom pneumatika Hankook W330 Winter i * cept EVO3 X ponúka vysoký kilometrový výkon a vyznačuje sa nízkou hlučnosťou po celú dobu životnosti pneumatiky. Rozdelenie ramenného bloku medzi drážkami poskytuje väčšiu flexibilitu a optimalizovanou styčnú plochu pri zatáčaní. Optimálna tuhosť behúňa zaisťuje požadovanú tuhosť behúňa a zlepšuje tak ovládanie vozidla. Použitím špeciálnych drážok tzv "PIPE Kerf" sa zvyšuje priľnavosť a jazdná stabilita na mokrom povrchu a zlepšuje sa záber. Široké ramenné bloky a ich optimalizovaná tuhosť zvyšujú stabilitu riadenia.

Hankook ponúka kvalitné pneumatiky so silným brzdným výkonom, hladkú manipuláciou, vysokou bezpečnosťou a dokonalým jazdným komfortom. Teraz má výskumné a vývojové centrá v Kórei, USA, Nemecku, Číne a Japonsku. Pneumatiky Hankook vynikajú predovšetkým vysokými a vyváženými úžitkovými parametrami danými sústavnú aplikácií najmodernejších poznatkov z vlastnej výskumnej a vývojovej základne. Kórejský výrobca Hankook je teraz desiatym najväčším svetovým výrobcom pneumatík. Výrobky sú ekologicky šetrné a zabezpečujú maximálny zážitok z jazdy. U nákladných pneumatík užívatelia oceňujú najmä vysoké kilometrové výkony. Cieľom Hankook je poskytnúť bezpečný, príjemný a pohodlný jazdný zážitok. Hankook Tire je jeden z najväčších a najrýchlejšie rastúcich výrobcov pneumatík pre osobné automobily, ľahké nákladné vozidlá, 4x4 a SUV, nákladné automobily a autobusy. Hankook Tire vyvíja špičkové technológie pre zvýšenie zákazníckej spokojnosti.

Nový EÚ štítok

EU
Hankook
235/50 R19 103V
B
C
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru