Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-zimné
  • Prémiová kvalita

Hankook W330A Winter i*cept evo3 X

Rozmery
Šírka
255
Profil
60
Priemer
R17
106H

Pneumatika Hankook W330 Winter i * cept EVO3 X v segmente pre vozidlá vyššej strednej triedy a výkonné luxusné vozy je nástupcom modelu Hankook W320. Vďaka symetrickému šípovitému dezénu pneumatika...
Viac informácií

Zimné -45%
W330A Winter i*cept evo3 X

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -45%

Pneumatika Hankook W330 Winter i * cept EVO3 X v segmente pre vozidlá vyššej strednej triedy a výkonné luxusné vozy je nástupcom modelu Hankook W320. Vďaka symetrickému šípovitému dezénu pneumatika ponúka vynikajúci záber na snehu i ľade, odvody vody a snehovej brečky z centrálnej časti dezénu a tým vynikajúce záberové a brzdné vlastnosti za všetkých podmienok, ktoré môžu v zime nastať. Zimná offroad pneumatika Hankook W330 Winter i * cept EVO3 X je novinka kórejského výrobcu pre nasledujúcu zimnú sezónu. Pneu zaisťujú vynikajúci výkon na snehu a mokrom povrchu vďaka zvýšeniu tuhosti blokov. Okraj drážky zvyšuje prierez drážky a zaisťuje nekompromisný výkony na mokre. Vďaka 3D lamelám sa zlepšujú brzdné vlastnosti a zvyšuje sa jazdná stabilita, pričom dochádza k zlepšeniu brzdného účinku na snehu o 7% oproti Winter i * cept EVO2. Brzdný účinok pneumatiky Hankook W330 Winter i * cept EVO3 X je vyššia oproti predchodcovi.

Výkonná zimná pneumatika Hankook W330 Winter i * cept EVO3 X pre vozidlá 4x4 a SUV. Vysoko priľnavá zmes s prímesou siliky. Zvýšený počet rezných hrán v bloku a samočistiace záberové drážky poskytujú lepší záber pneumatiky na snehu. Vďaka použitej zmesi a novej konštrukcii lamiel potom pneumatika Hankook W330 Winter i * cept EVO3 X ponúka vysoký kilometrový výkon a vyznačuje sa nízkou hlučnosťou po celú dobu životnosti pneumatiky. Rozdelenie ramenného bloku medzi drážkami poskytuje väčšiu flexibilitu a optimalizovanou styčnú plochu pri zatáčaní. Optimálna tuhosť behúňa zaisťuje požadovanú tuhosť behúňa a zlepšuje tak ovládanie vozidla. Použitím špeciálnych drážok tzv "PIPE Kerf" sa zvyšuje priľnavosť a jazdná stabilita na mokrom povrchu a zlepšuje sa záber. Široké ramenné bloky a ich optimalizovaná tuhosť zvyšujú stabilitu riadenia.

Hankook ponúka kvalitné pneumatiky so silným brzdným výkonom, hladkú manipuláciou, vysokou bezpečnosťou a dokonalým jazdným komfortom. Teraz má výskumné a vývojové centrá v Kórei, USA, Nemecku, Číne a Japonsku. Pneumatiky Hankook vynikajú predovšetkým vysokými a vyváženými úžitkovými parametrami danými sústavnú aplikácií najmodernejších poznatkov z vlastnej výskumnej a vývojovej základne. Kórejský výrobca Hankook je teraz desiatym najväčším svetovým výrobcom pneumatík. Výrobky sú ekologicky šetrné a zabezpečujú maximálny zážitok z jazdy. U nákladných pneumatík užívatelia oceňujú najmä vysoké kilometrové výkony. Cieľom Hankook je poskytnúť bezpečný, príjemný a pohodlný jazdný zážitok. Hankook Tire je jeden z najväčších a najrýchlejšie rastúcich výrobcov pneumatík pre osobné automobily, ľahké nákladné vozidlá, 4x4 a SUV, nákladné automobily a autobusy. Hankook Tire vyvíja špičkové technológie pre zvýšenie zákazníckej spokojnosti.

EÚ štítok

EU
B
C
73 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru