Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-zimné
    Zosílená

Kumho Wintercraft WS 71

Rozmery
Šírka
255
Profil
45
Priemer
R20
105V

Zimná pneumatika Kumho WinterCraft WS71 je neskutočne výkonná a navrhnutá špeciálne pre SUV a 4x4 automobily. S asymetrickou vzorkou behúňa poskytuje excelentnú ovládateľnosť na zasnežených vozovkách a zároveň ponúka neuveriteľný...
Viac informácií

Zimné -28%
Wintercraft WS 71

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -28%

Zimná pneumatika Kumho WinterCraft WS71 je neskutočne výkonná a navrhnutá špeciálne pre SUV a 4x4 automobily. S asymetrickou vzorkou behúňa poskytuje excelentnú ovládateľnosť na zasnežených vozovkách a zároveň ponúka neuveriteľný výkon za všetkých zimných podmienok. Dezén tejto pneumatiky umožňuje efektívny odvod vody, snehových brečiek a snehu, zatiaľ čo pripojené obvodové drážky zvyšujú trakciu na zimných vozovkách. Trojrozmerné lamely ďalej zdokonaľujú záber a poskytujú výnimočný handling a brzdný výkon.

Kľukaté drážky maximalizujú trakciu na zasneženom povrchu, čo zaisťuje bezpečnú jazdu aj v náročných zimných podmienkach. Špeciálne skonštruovaná gumová zmes zaisťuje prvotriednu priľnavosť na najchladnejších, zľadovatených cestách, zatiaľ čo nový dizajnový motív v tvare presýpacích hodín uľahčuje identifikáciu úrovne opotrebovania behúňa. Pneumatika Kumho WinterCraft WS71 je nielen skvelou voľbou z hľadiska výkonu, ale taktiež ponúka výnimočný jazdný komfort a dlhú životnosť. S Kumho WinterCraft WS71 môžu vodiči SUV a 4x4 automobilov očakávať výborný handling, výnimočný jazdný komfort, vynikajúcu zimnú trakciu a mimoriadny grip, čím je táto pneumatika ideálna pre náročné zimné podmienky.

Zmes behúňa pneumatiky Kumho WinterCraft WS71 s obsahom mikroskopickej siliky zlepšuje priľnavosť a spotrebu paliva. Optimalizovaná konštrukcia kostry pomáha zaistiť rovnomerné opotrebenie pre dlhšiu životnosť pneumatiky. Asymetrický dezén pneumatík Kumho WinterCraft WS71 zlepšuje ovládateľnosť a stabilitu, najmä v zákrutách. Odolná zmes a optimalizovaný dizajn zaisťujú dlhšiu životnosť pneumatík Kumho WinterCraft WS71. Široké drážky a zmes s obsahom siliky pomáhajú odvádzať vodu a udržiavať priľnavosť na mokrých vozovkách.

Kumho je juhokórejská spoločnosť vyrábajúca pneumatiky založená v roku 1960. Je jednou z 10 najväčších spoločností vyrábajúcich pneumatiky na svete a dodáva pneumatiky pre prvovýbavu pre rôzne automobilky, vrátane Hyundai, Kia a SsangYong. Kumho ponúka širokú škálu pneumatík pre osobné vozidlá, nákladné vozidlá, SUV a autobusy. Spoločnosť je známa svojimi vysoko kvalitnými pneumatikami a konkurencieschopnými cenami. Medzi najobľúbenejšie pneumatiky Kumho patria: Vysoko výkonná letná pneumatika pre osobné vozidlá Ecsta PS71, celoročná pneumatika pre osobné vozidlá Solus HA31, letná pneumatika pre SUV a ľahké nákladné vozidlá Crugen HP91, zimná pneumatika pre osobné vozidlá WinterCraft WP71. Spoločnosť Kumho sa zaviazala vyrábať vysoko kvalitné pneumatiky, ktoré sú bezpečné a spoľahlivé. Spoločnosť má tiež silný záväzok k ochrane životného prostredia a používa vo svojich pneumatikách množstvo recyklovaných materiálov. Pneumatiky Kumho sú dobrou voľbou pre vodičov, ktorí hľadajú vysoko kvalitné, cenovo dostupné pneumatiky. Spoločnosť ponúka širokú škálu pneumatík pre rôzne typy vozidiel a jazdných podmienok. Kumho je dlhoročným dodávateľom pneu pre domácich výrobcov vozidiel Hyundai, KIA, Daewoo av Európe spolupracuje so značkami Mercedes Benz, Smart, VW, BMW, Mitsubishi. Na americkom kontinente Ford, Chrysler, Hyundai, GM a na ázijskom trhu Renault, Peugeot a Citroen. Novo sa montujú pneumatiky Kumho na VW Polo. Kontrakt s koncernom VW po sérii náročných testov, ktoré Volkswagen uskutočnil na testovacích tratiach Continentalu v Nemecku, americkom Texase a Mexiku. Kumho, ako jeden z mála výrobcov zvláda technológiu výroby leteckých pneumatík, a to ako pre stíhacie stroje F 16, tak aj pre Boeingy 747.

Nový EÚ štítok

EU
Kumho
255/45 R20 105V
C
D
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru