Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-zimné
    Zosílená
  • Odporúčame

Michelin Pilot Alpin 5 SUV

Rozmery
Šírka
235
Profil
60
Priemer
R18
107H
FR

Inovatívny zmes gumy Michelin Pilot Alpin 5 SUV s novými funkčnými polymérmi zvyšuje priľnavosť na mokrej, suchej a zasneženej ceste. Zamatový efekt na vonkajšej bočnici pôsobivo zvýrazní vaše vozidlo. Väčšia...
Viac informácií

Zimné -36%
Pilot Alpin 5 SUV

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -36%

Inovatívny zmes gumy Michelin Pilot Alpin 5 SUV s novými funkčnými polymérmi zvyšuje priľnavosť na mokrej, suchej a zasneženej ceste. Zamatový efekt na vonkajšej bočnici pôsobivo zvýrazní vaše vozidlo. Väčšia mobilita: Efektívnejšie záber na snehu a ľade. Vhodné pre osobné vozidlá a SUV. Excelentný komfort a výborný brzdný výkon na mokrých vozovkách. Väčšia bezpečnosť: Skracuje brzdnú dráhu na a mokrej vozovke aj na zasneženej vozovke o niekoľko metrov. Nadštandardne dlhá životnosť a palivová úspornosť typická pre všetky pneumatiky MICHELIN.

Symetrický dezén so stredovou drážkou pre väčšiu odolnosť voči aquaplaningu zaisťuje optimálne výkony na suchej, mokrej a zasneženej ceste. Väčšia odolnosť bočníc. Špeciálna konštrukcia kostry poskytujú vynikajúce jazdné vlastnosti ako na suchej vozovke tak na mokre s vysokou mierou bezpečnosti. Výkonnosť s maximálnou bezpečnosťou. Zmes gumy novej generácie zvyšuje priľnavosť na mokrom, suchom a zasneženom povrchu. Nový smerový dezén zabezpečuje vynikajúce výkony na suchom, mokrom a zasneženom povrchu.

Zosilnená kostra pre vysoké nároky SUV vozidiel. Pneumatika vyniká skvelou priľnavosťou za mokra, čím pomáha predchádzať aquaplanningu. Skvele priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Väčšia kontrola nad riadením: Lepšie jazdná stabilita vo všetkých zimných podmienkach. Navyše vďaka nízkemu valivému odporu dochádza k výraznej úspore paliva a nízkemu opotrebenie samotnej pneumatiky.

EÚ štítok

EU
B
C
68 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru