Vážení zákazníci, dňa 19.7.2024 bude predajňa servis a sklad otvorený len do 15:00. Za pochopenie ďakujeme.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-zimné
    Zosílená
  • Odporúčame

Pirelli Scorpion Winter 2

Rozmery
Šírka
255
Profil
55
Priemer
R18
109V

Pneumatika Pirelli Scorpion Winter 2 s najmodernejšími technológiami, schopná sa lepšie prispôsobiť výkonu dnešných vozidiel, vrátane tých s ekologickými motormi. Vynikajúci výkon na snehu. Pneumatika Pirelli Scorpion Winter 2 má...
Viac informácií

Zimné -50%
Scorpion Winter 2

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -50%

Pneumatika Pirelli Scorpion Winter 2 s najmodernejšími technológiami, schopná sa lepšie prispôsobiť výkonu dnešných vozidiel, vrátane tých s ekologickými motormi. Vynikajúci výkon na snehu. Pneumatika Pirelli Scorpion Winter 2 má optimalizovaný tvar dezénu, ktorý s pomocou bohatého lamelovania zlepšuje záber na snehu a ľade. Pneumatika Pirelli Scorpion Winter 2 na túto potrebu reaguje a prenáša mnoho technologických inovácií, ktoré Pirelli nedávno predstavilo v novej rodine Cinturato, do sveta SUV so špecifickými úpravami a riešeniami pre zvláštnosti týchto vozidiel. Zimná offroad pneumatika Pirelli Scorpion Winter 2, nová rada zimných pneumatík Scorpion Winter 2, ktorá je určená športovým úžitkovým vozidlám (SUV), teda segmentu vozidiel, ktorý je predurčený stať sa najobľúbenejším na svete. Vysoký technologický obsah potvrdzuje aj dostupnosť „voliteľnej výbavy“ Pirelli: PNCS, ktoré pomáha znižovať hluk odvaľovania vo vnútri priestoru pre cestujúcich, Run Flat a Seal Inside pre pokračovanie v jazde aj po defekte. Špeciálne tvarované bloky pneumatík zvyšujú samočistiacu schopnosť dezénu. Vynikajúci na mokrom povrchu a pri akvaplaningu. Nízky valivý odpor a vysoká účinnosť. Vysoký kilometrový výkon a skvelý komfort. Dezén pneumatiky Pirelli Scorpion Winter 2 má priečne drážky zaisťujúce maximálnu trakciu na snehu a ľade. Žiadne kompromisy v oblasti bezpečnosti a výkonu v zimných podmienkach. Vyššia hmotnosť, vysoké ťažisko, jedinečná mechanika a jazdná dynamika pneumatík sú hlavné charakteristiky moderných SUV s vlastnosťami, ktoré ich odlišujú od tradičnejších sedanov alebo kombi, a preto vedú k potrebe pneumatík pre SUV s vysokým výkonom. Pneumatika Scorpion Winter 2 je zimný špecialista pre vysoko výkonné vozidlá SUV. Optimalizovaná zmes behúňa pneumatiky zaisťuje správnu priľnavosť za všetkých podmienok zimného obdobia. Moderná zmes s prímesou siliky zlepšuje vlastnosti pneumatiky Pirelli Scorpion Winter 2 na mokrom a zľadovatenom povrchu a zaisťuje spoľahlivé vlastnosti na snehu, mokre aj suchej vozovke.

Distribúcia pneumatík Pirelli zahŕňa 160 krajín a sieť takmer 10000 distribútorov. Spoločnosť Pirelli sa skladá z 25 tovární po celom svete. V Miláne je najdôležitejšie výskumné a vývojové stredisko, ktoré riadi ostatné továrne v rôznych krajinách. Vďaka technologickému zameraniu sa spoločnosť Pirelli zjednotila s poprednými výrobcami automobilov a motocyklov, vďaka tomuto spojeniu vzišlo veľké množstvo homologácií pre modely luxusných automobilových firiem. Pirelli sa predovšetkým sústredí na vývoj športových a výkoných pneumatík. V súčasnej dobe je piatym najväčším svetovým producentom na trhu pneumatík. Vyniká v smere technologických a výskumných schopnostiach a profesionálnych zručnostiach zamestnancov. Spoločnosť Pirelli je obrovský medzinárodný podnik s dlhoročnou tradíciou, ktorá siaha ďaleko do minulého storočia.

Nový EÚ štítok

EU
Pirelli
255/55 R18 109V
A
C
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru