Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-zimné

Pirelli Scorpion Winter

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
325
Profil
55
Priemer
R22
116H
MO

Pirelli Scorpion Winter je nástupcom pneumatiky Scorpion Ice & Snow a dopĺňa dezén o vysoký nájazd a zníženú spotrebu. Pneumatiky sú určené pre silné SUV vozidlá a ponúkajú perfektnú stabilitu,...
Viac informácií

Zimné -50%
Scorpion Winter
2 565,60 € 1 270,70 € Cena s DPH Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -50%

Pirelli Scorpion Winter je nástupcom pneumatiky Scorpion Ice & Snow a dopĺňa dezén o vysoký nájazd a zníženú spotrebu. Pneumatiky sú určené pre silné SUV vozidlá a ponúkajú perfektnú stabilitu, kontrolu a ovládateľnosť v extrémnych zimných podmienkach.
Podľa testov TÜV patria tieto pneumatiky medzi jedny z najlepších vo svojej triede pre jazdu na snehu. Má vynikajúci záber a vlastnosti na snehu a roztopenom snehu, vysoký brzdný výkon na ľade a nízku úroveň hluku.
RunFlat - vystužené bočnice udrží pneumatiku na ráfiku aj pri defekte alebo strate tlaku.

Nový EÚ štítok

EU
Pirelli
325/55 R22 116H
D
D
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru