Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-zimné
  • Super kvalita / výkon

Sailun Ice Blazer WST3

Rozmery
Šírka
275
Profil
55
Priemer
R20
117T

Smerový dezén a dizajn drážky pneumatiky Ice Blazer WST3 výrazne zlepšujú odvod snehu a vody. Nový vzor a okraje blokov pílových zubov poskytujú lepšiu manipuláciu a stabilitu na snehu a...
Viac informácií

Zimné -7%
Ice Blazer WST3
184,15 € 170,80 € Cena s DPH Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -7%

Smerový dezén a dizajn drážky pneumatiky Ice Blazer WST3 výrazne zlepšujú odvod snehu a vody. Nový vzor a okraje blokov pílových zubov poskytujú lepšiu manipuláciu a stabilitu na snehu a ľade. Zimné dezén pneumatiky umožňuje pneumatike zachovať pružnosť, aby sa zlepšila priľnavosť v extrémnych podmienkach v chladnom počasí.

Ice Blazer WST3 je zimná pneumatika špeciálne navrhnutá pre horské oblasti a určená vodičom, ktorí vyžadujú maximálny záber aj v najnáročnejších podmienkach. Viacsmerové lamely spolu s agresívne smerovým dezénom poskytujú maximálny záber na snehu a ľade. Smerový dezén s dlhými obvodovými drážkami precízne odvádza vodu aj roztopený sneh čím zvyšuje ochranu proti akvaplaningu. Pevné bloky dezénu zlepšujú smerovú stabilitu. Špeciálna dezénová zmes, ktorá je navrhnutá pre veľmi drsné zimné podmienky udržiava vynikajúcu priľnavosť aj v najnižších teplotách.

Zimné pneu s novou generáciou kremičitej zmesi pre zníženie valivého odporu a hlučnosti. Pneu dobre odvádza vodu spod stopy pneu pri jazde na mokrej vozovke a účinne tak predchádza riziku vzniku aquaplaningu. Pneumatika je koncipovaná predovšetkým pre náročnejšie zimné podmienky aj z toho dôvodu je pripravená pre jednoduché ohrotování. Pneu je obľúbená medzi českými motoristami predovšetkým pre svoju nízku cenu a nehlučnosť. Odlišujú sa v rýchlosti a presnosti reakcií na riadenie a účinnosti brzdenia. Bezpečnosť jazdy na ľade poskytuje táto pneumatika vďaka jedinečnému prevedenie behúňa.

Nový EÚ štítok

EU
Sailun
275/55 R20 117T
D
B
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru