Pozor! Obmedzenie prevádzky vzhľadom k nariadeniu vlády. Viac nájdete v kontaktoch tu.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-zimné
    Zosílená

Sava Eskimo SUV 2

Rozmery
Šírka
235
Profil
55
Priemer
R17
103H

Špeciálna zimná behúňová zmes pneumatík Sava Eskimo SUV 2 poskytuje lepší záber pri nižších teplotách, zatiaľ čo zimné dezén s mnohými záberovými hranami dáva pneumatike lepšiu ovládateľnosť. Vytvára dlhú a...
Viac informácií

Zimné -43%
Eskimo SUV 2

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -43%

Špeciálna zimná behúňová zmes pneumatík Sava Eskimo SUV 2 poskytuje lepší záber pri nižších teplotách, zatiaľ čo zimné dezén s mnohými záberovými hranami dáva pneumatike lepšiu ovládateľnosť. Vytvára dlhú a širokú stopu s rovnomerným rozložením tlaku medzi pneumatikou a cestou, vďaka čomu zaisťuje výnimočnú kontaktnú plochu na ľadových cestách pre lepšie ovládanie.

Zmes s obsahom siliky zaisťuje dobrý záber a kratšiu brzdnú dráhu za mokra. Dobrý kilometrový výkon. Vylepšené zatáčanie a vynikajúci kontakt na mokrých vozovkách. Obvod pneumatiky o viac polomeroch. Rýchlo absorbuje a odvádza vodu a brečku z behúňa a umožňuje tak skvelý kontakt na mokrých cestách. Spoľahlivo sa vysporiada so snehom aj ľadom. Silné bloky optimalizované pre vozidlá SUV. Obvodové drážky na optimálnu pozíciu. Offroad zimné dezén ESKIMO SUV je optimalizovaný pre zaistenie rovnomerného opotrebenia.

Vysoko výkonná SUV zimná pneumatika pre jazdu na snehu a ľade. Pneumatika s vysokou životnosťou, šetriaci vaše peniaze. Vylepšený návrh stredového rebra zlepšuje zatáčanie vozidiel SUV a znižuje hladinu hluku, vďaka čomu dodáva lepšiu zatáčanie a zníženú hladinu hluku na suchých cestách. Výnimočné ovládanie a brzdenie na snehu. Pevné bloky umožňujú pevnejšie hrany, čo zvyšuje prenos sily na snehom pokrytých cestách a zaručuje výnimočné ovládanie a brzdenie na snehu.

EÚ štítok

EU
B
C
70 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru