Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Arivo Winmaster ARW 6

Rozmery
Šírka
225
Profil
70
Priemer
R15
112/110R
C

Vzor stredového bloku pneumatiky ARIVA Winmaster ARW 6 zaisťuje tuhosť jazdy na suchej a mokrej vozovke. Husté kľukaté bloky zvyšujú protišmykovou schopnosť pneumatiky ARIVA Winmaster ARW 6 na zľadovatenej ceste....
Viac informácií

Zimné -30%
Winmaster ARW 6
97,93 € 68,80 € Cena s DPH Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -30%

Vzor stredového bloku pneumatiky ARIVA Winmaster ARW 6 zaisťuje tuhosť jazdy na suchej a mokrej vozovke. Husté kľukaté bloky zvyšujú protišmykovou schopnosť pneumatiky ARIVA Winmaster ARW 6 na zľadovatenej ceste. Vonkajšia drážka pneumatiky ARIVA Winmaster ARW 6 zlepšuje schopnosť topenia snehu a priľnavosť ľadu. Zvislé drážky znižujú zaťaženie snehom a vytvárajú sieťový efekt medzi pneumatikou ARIVA Winmaster ARW 6 a snehom. Pneumatika Ariva Winmaster ARW 6 má klinový vzor: Malý klin na vnútornej strane poskytuje vynikajúcu odolnosť proti šmyku a priľnavosť. Tento dizajn ponúka vynikajúci výkon z hľadiska horizontálnej tuhosti a manévrovateľnosti. Vylepšený dizajn pneumatiky ARIVA Winmaster ARW 6: Revidovaná konštrukcia poskytuje maximálnu trakciu, keď sú drážky v kontakte s ľadom, a udržiava tuhosť bloku, keď sú drážky uzavreté. Zosilnená štruktúra. Pneumatiky Ariva Winmaster ARW 6 poskytujú vynikajúcu ovládateľnosť a brzdenie a zvyšujú priľnavosť na ľade .. 3D rameno: Trojrozmerný dizajn ramien pneumatiky ARIVA Winmaster ARW 6 zväčšuje kontaktnú plochu a odstraňuje sneh na ramenách vďaka špeciálnej konštrukcii rebríka pri valcovaní. Lepšiu priľnavosť. Zlepšite jazdnú stabilitu a bezpečnosť. Zaisťujú bezpečnosť jazdy lisovaním a odpratávaním snehu za jazdy.

Ariva je klasické slovo pre príchod, čo znamená "Kamkoľvek idete, naše pneumatiky vás zavedú do cieľa." Vzhľad a originalita značky ARIVA pochádza z Veľkej Británie. Ariva TIRE sa vyrába pre osobné automobily, SUV, ľahké nákladné vozidlá a úžitkové vozidlá s vlastnou jedinečnou radom, ktorá sa vďaka modernej európskej konštrukcii a výrobnej technológii rýchlo rozširuje. Všetky pneumatiky majú prísnu kontrolu kvality a získali certifikáciu systému manažérstva kvality ISO9001 a ISO / 16949. Zodpovednosť za výrobok zaručuje spoločnosť Jordan & Jordan Insurance Group (USA). Spoločnosť Ariva sa zaviazala poskytovať vysoko kvalitné pneumatiky a výnimočné služby našim zákazníkom po celom svete. Poslaním spoločnosti Ariva je poskytovať efektívne jazdné zážitky a pneumatiky pre každodenné požiadavky.
Najlepší zážitok z jazdy je dostať sa do cieľa pomocou bezpečnosti, kvality a efektivity ARIVA.

EÚ štítok

EU
C
C
72 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru