Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Výpredaj

Barum Snovanis

Rozmery
Šírka
205
Profil
65
Priemer
R15
102T
C

Presadené bloky dezénu spolu s priebežným stredovým rebrom redukuje hluk pneumatík Barum SnoVanis aj pri jazde na suchej vozovke. Profil plášťa pneumatiky s plochým nárazníkom znižuje možnosti vzniku šmyku. Optimalizovaná...
Viac informácií

Zimné -34%
Snovanis

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -34%

Presadené bloky dezénu spolu s priebežným stredovým rebrom redukuje hluk pneumatík Barum SnoVanis aj pri jazde na suchej vozovke. Profil plášťa pneumatiky s plochým nárazníkom znižuje možnosti vzniku šmyku. Optimalizovaná zimné zmes pneumatiky Barum SnoVanis skracuje brzdnú dráhu, predlžuje kilometrový výkon a znižuje valivý odpor, to zaručuje, že vozidlo aj vaše náklady zostanú vždy pod kontrolou. Moderná konštrukcia dezénu, vynikajúce jazdné vlastnosti pneumatiky Barum SnoVanis v zimných podmienkach a vysoký kilometrový výkon. Veľký objem drážok a snehové vrecká na vonkajšej strane obvodových drážok majú vplyv na to, že pneumatika Barum SnoVanis dosahuje vynikajúce trakciu na snehu. Kompaktné ramenné bloky pneumatiky Barum SnoVanis spolu s blokovým typom dezénu znižujú nerovnomernosť opotrebovávania a zvyšujú kilometrový výkon. Diagonálne ramenné drážky odvádzajú vodu a rozjazdený sneh z miesta kontaktu pneumatiky Barum SnoVanis s vozovkou a zlepšujú tak brzdné a záberové vlastnosti. Robustné ramenné bloky a kompaktná bloková štruktúra v stredovej sekcii pneumatiky Barum SnoVanis dezénu zlepšujú smerovú stabilitu aj pri zatáčaní na mokrej vozovke. Excelentná trakcia na snehu. Krátka brzdná dráha a optimálna trakcia na snehom pokrytých vozovkách. Vyššia bezpečnosť v zákrutách i na mokrom povrchu. Najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky pneumatík Barum SnoVanis: Rýchly odvod vody a roztápajúceho sa snehu, dobrý záber na snehu, jazdná stabilita a vysoký kilometrový výkon, vysoká bezpečnosť a nízke náklady. Optimalizovaný brzdný výkon pneumatík Barum SnoVanis znamená kratšiu brzdnú dráhu na snehu. Pneumatika Barum SnoVanis nepozná kompromisy, keď príde na bezpečnosť a jazdu v zime! Inovatívny dezén udrží auto v správnej stope aj na klzkom povrchu. Potenciál k úsporám paliva ako výsledok zníženého valivého odporu pneumatík Barum SnoVanis. Krátka brzdná dráha a optimálna trakcia na snehom pokrytých vozovkách. Výkon pneumatík, ktorý sa oplatí. Novo vyvinutá zimné zmes pneumatiky Barum SnoVanis, kombinácia dezénových blokov a bočných lamiel zabezpečuje optimálnu trakciu a krátku brzdnú dráhu na zasnežených cestách. Široké obvodové drážky pneumatík Barum SnoVanis zaručujú, vysokú priľnavosť a stabilné jazdné vlastnosti na zimných vozovkách.

Barum je značka, ktorá pôsobí na trhu pneumatík už viac ako 70 rokov. Za túto dobu získali pneumatiky Barum prestíž na celom svete vďaka bohatým skúsenostiam, výrobným know-how a spoľahlivosti. Výrobný závod v Otrokoviciach je v súčasnosti najväčšou výrobnou jednotkou v Európe. Splnili sme tie najnáročnejšie medzinárodné audity kvality výroby a obstáli sme na výbornú aj pri interných auditoch najprestížnejších výrobcov automobilov ako je Volvo, BMW, VW, Škoda, Renault, Ford či Peugeot. Naše znalosti a výrobné zručnosti sa odráža aj vo filozofii našej značky. Výrobky Barum sa snažia poskytnúť svojim zákazníkom ten najlepší pomer medzi cenou a výkonom. Okrem ostatných špičkových vlastností, preukázaných v testoch nezávislých časopisov a autoklubov, poskytujú naše pneu vysoký kilometrový výkon. Barum vyrába pneumatiky v najmodernejších závodoch v Európe pod záštitou silnej skupiny Continental AG. Barum patrí k najúspešnejším výrobcom pneumatík v strednej Európe a jeho slogan hovorí jasne: Múdra voľba.

EÚ štítok

EU
C
E
73 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru