Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Odporúčame

Barum Snovanis 3

Rozmery
Šírka
195
Profil
70
Priemer
R15
104/102R
C

Novo vyvinutá zimné zmes pneumatiky Barum SnoVanis 3, kombinácia dezénových blokov a bočných lamiel zabezpečuje optimálnu trakciu a krátku brzdnú dráhu na zasnežených cestách. Široké obvodové drážky pneumatík Barum SnoVanis...
Viac informácií

Zimné -33%
Snovanis 3

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -33%

Novo vyvinutá zimné zmes pneumatiky Barum SnoVanis 3, kombinácia dezénových blokov a bočných lamiel zabezpečuje optimálnu trakciu a krátku brzdnú dráhu na zasnežených cestách. Široké obvodové drážky pneumatík Barum SnoVanis 3 zaručujú, vysokú priľnavosť a stabilné jazdné vlastnosti na zimných vozovkách. Optimalizovaný brzdný výkon pneumatík Barum SnoVanis 3 znamená kratšiu brzdnú dráhu na snehu. Optimalizovaná zimné zmes pneumatiky Barum SnoVanis 3 skracuje brzdnú dráhu, predlžuje kilometrový výkon a znižuje valivý odpor, to zaručuje, že vozidlo aj vaše náklady zostanú vždy pod kontrolou. Najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky pneumatík Barum SnoVanis 3: Rýchly odvod vody a roztápajúceho sa snehu, dobrý záber na snehu, jazdná stabilita a vysoký kilometrový výkon, vysoká bezpečnosť a nízke náklady. Krátka brzdná dráha a optimálna trakcia na snehom pokrytých vozovkách. Profil plášťa pneumatiky s plochým nárazníkom znižuje možnosti vzniku šmyku. Výkon pneumatík, ktorý sa oplatí. Robustné ramenné bloky a kompaktná bloková štruktúra v stredovej sekcii pneumatiky Barum SnoVanis 3 dezénu zlepšujú smerovú stabilitu aj pri zatáčaní na mokrej vozovke. Excelentná trakcia na snehu. Pneumatika Barum SnoVanis 3 nepozná kompromisy, keď príde na bezpečnosť a jazdu v zime! Inovatívny dezén udrží auto v správnej stope aj na klzkom povrchu. Presadené bloky dezénu spolu s priebežným stredovým rebrom redukuje hluk pneumatík Barum SnoVanis 3 i pri jazde na suchej vozovke. Moderná konštrukcia dezénu, vynikajúce jazdné vlastnosti pneumatiky Barum SnoVanis 3 v zimných podmienkach a vysoký kilometrový výkon. Kompaktné ramenné bloky pneumatiky Barum SnoVanis 3 spolu s blokovým typom dezénu znižujú nerovnomernosť opotrebovávania a zvyšujú kilometrový výkon. Potenciál k úsporám paliva ako výsledok zníženého valivého odporu pneumatík Barum SnoVanis 3. Krátka brzdná dráha a optimálna trakcia na snehom pokrytých vozovkách. Diagonálne ramenné drážky odvádzajú vodu a rozjazdený sneh z miesta kontaktu pneumatiky Barum SnoVanis 3 s vozovkou a zlepšujú tak brzdné a záberové vlastnosti. Veľký objem drážok a snehové vrecká na vonkajšej strane obvodových drážok majú vplyv na to, že pneumatika Barum SnoVanis 3 dosahuje vynikajúce trakciu na snehu. Vyššia bezpečnosť v zákrutách i na mokrom povrchu.

Barum je značka, ktorá pôsobí na trhu pneumatík už viac ako 70 rokov. Za túto dobu získali pneumatiky Barum prestíž na celom svete vďaka bohatým skúsenostiam, výrobným know-how a spoľahlivosti. Výrobný závod v Otrokoviciach je v súčasnosti najväčšou výrobnou jednotkou v Európe. Splnili sme tie najnáročnejšie medzinárodné audity kvality výroby a obstáli sme na výbornú aj pri interných auditoch najprestížnejších výrobcov automobilov ako je Volvo, BMW, VW, Škoda, Renault, Ford či Peugeot. Naše znalosti a výrobné zručnosti sa odráža aj vo filozofii našej značky. Výrobky Barum sa snažia poskytnúť svojim zákazníkom ten najlepší pomer medzi cenou a výkonom. Okrem ostatných špičkových vlastností, preukázaných v testoch nezávislých časopisov a autoklubov, poskytujú naše pneu vysoký kilometrový výkon. Barum vyrába pneumatiky v najmodernejších závodoch v Európe pod záštitou silnej skupiny Continental AG. Barum patrí k najúspešnejším výrobcom pneumatík v strednej Európe a jeho slogan hovorí jasne: Múdra voľba.

Nový EÚ štítok

EU
Barum
195/70 R15 104/102R
C
E
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru