Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

BFGoodrich Activan Winter

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
195
Profil
65
Priemer
R16
104R
C

Optimalizovaná zimné zmes pneumatiky BFGoodrich Activan Winter skracuje brzdnú dráhu, predlžuje kilometrový výkon a znižuje valivý odpor, to zaručuje, že vozidlo aj vaše náklady zostanú vždy pod kontrolou. Novo vyvinutá...
Viac informácií

Zimné -29%
Activan Winter

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -29%

Optimalizovaná zimné zmes pneumatiky BFGoodrich Activan Winter skracuje brzdnú dráhu, predlžuje kilometrový výkon a znižuje valivý odpor, to zaručuje, že vozidlo aj vaše náklady zostanú vždy pod kontrolou. Novo vyvinutá zimné zmes pneumatiky BFGoodrich Activan Winter, kombinácia dezénových blokov a bočných lamiel zabezpečuje optimálnu trakciu a krátku brzdnú dráhu na zasnežených cestách. Najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky pneumatík BFGoodrich Activan Winter: Rýchly odvod vody a roztápajúceho sa snehu, dobrý záber na snehu, jazdná stabilita a vysoký kilometrový výkon, vysoká bezpečnosť a nízke náklady. Robustné ramenné bloky a kompaktná bloková štruktúra v stredovej sekcii pneumatiky BFGoodrich Activan Winter dezénu zlepšujú smerovú stabilitu aj pri zatáčaní na mokrej vozovke. Potenciál k úsporám paliva ako výsledok zníženého valivého odporu pneumatík BFGoodrich Activan Winter. Presadené bloky dezénu spolu s priebežným stredovým rebrom redukuje hluk pneumatík BFGoodrich Activan Winter i pri jazde na suchej vozovke. Optimalizovaný brzdný výkon pneumatík BFGoodrich Activan Winter znamená kratšiu brzdnú dráhu na snehu. Inovatívny dezén udrží auto v správnej stope aj na klzkom povrchu. Kompaktné ramenné bloky pneumatiky BFGoodrich Activan Winter spolu s blokovým typom dezénu znižujú nerovnomernosť opotrebovávania a zvyšujú kilometrový výkon. Krátka brzdná dráha a optimálna trakcia na snehom pokrytých vozovkách. Vyššia bezpečnosť v zákrutách i na mokrom povrchu. Široké obvodové drážky pneumatík BFGoodrich Activan Winter zaručujú, vysokú priľnavosť a stabilné jazdné vlastnosti na zimných vozovkách. Diagonálne ramenné drážky odvádzajú vodu a rozjazdený sneh z miesta kontaktu pneumatiky BFGoodrich Activan Winter s vozovkou a zlepšujú tak brzdné a záberové vlastnosti. Profil plášťa pneumatiky s plochým nárazníkom znižuje možnosti vzniku šmyku. Moderná konštrukcia dezénu, vynikajúce jazdné vlastnosti pneumatiky BFGoodrich Activan Winter v zimných podmienkach a vysoký kilometrový výkon.

Americká značka pneumatík pôvodne podnikajúcich v oblasti aeoronautiky založená roku 1870 v Ohiu Benjaminom Franklinom Goodrichem a odtiaľ názov BFGoodrich. Roku 1986 pod seba pripojila gumárenskú firmu Uniroyal a v roku 1990 celý podnik kúpil koncern Michelin. BFGoodrich sa špecializuje na pneu pre 4x4, v ktorom má táto značka veľký výber. Rad BFGoodrich zahŕňa všetky kategórie pneumatík (osobné letné, zimné celoročné a 4x4) pre asfalt, sneh aj rozbitú cestu. Firma BFGoodrich ponúka pneumatiky pre všetky segmenty vozidiel aj ročné obdobie, špeciálne sa však zameriava na výkoné pneumatiky pre vozidlá 4x4 a dodáva aj obutie pre vozidlá kategórie Rally a WRC. BFGoodrich je značka pneu z koncernu Michelin so storočnou tradíciou patriaci do segmentu ponúkajúci pneumatiky dobrej kvality za prijateľné ceny.

Nový EÚ štítok

EU
BFGoodrich
195/65 R16 104R
B
D
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
B
E
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru