Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Bridgestone Blizzak W810

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
215
Profil
65
Priemer
R16
109T
C

Odolná pneu pre stredné a ťažké úžitkové vozidlá. Inovatívny dezén udrží auto v správnej stope aj na klzkom povrchu. Novo vyvinutá zimné zmes pneumatiky Bridgestone Blizzak W810, kombinácia dezénových blokov...
Viac informácií

Zimné -9%
Blizzak W810

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -9%

Odolná pneu pre stredné a ťažké úžitkové vozidlá. Inovatívny dezén udrží auto v správnej stope aj na klzkom povrchu. Novo vyvinutá zimné zmes pneumatiky Bridgestone Blizzak W810, kombinácia dezénových blokov a bočných lamiel zabezpečuje optimálnu trakciu a krátku brzdnú dráhu na zasnežených cestách. Kompaktné ramenné bloky pneumatiky Bridgestone Blizzak W810 spolu s blokovým typom dezénu znižujú nerovnomernosť opotrebovávania a zvyšujú kilometrový výkon. Optimalizovaná zimné zmes pneumatiky Bridgestone Blizzak W810 skracuje brzdnú dráhu, predlžuje kilometrový výkon a znižuje valivý odpor, to zaručuje, že vozidlo aj vaše náklady zostanú vždy pod kontrolou. Presadené bloky dezénu spolu s priebežným stredovým rebrom redukuje hluk pneumatík Bridgestone Blizzak W810 aj pri jazde na suchej vozovke. Moderná konštrukcia dezénu, vynikajúce jazdné vlastnosti pneumatiky Bridgestone Blizzak W810 v zimných podmienkach a vysoký kilometrový výkon. Optimalizovaný brzdný výkon pneumatík Bridgestone Blizzak W810 znamená kratšiu brzdnú dráhu na snehu. Krátka brzdná dráha a optimálna trakcia na snehom pokrytých vozovkách. Vyššia bezpečnosť v zákrutách i na mokrom povrchu. Široké obvodové drážky pneumatík Bridgestone Blizzak W810 zaručujú, vysokú priľnavosť a stabilné jazdné vlastnosti na zimných vozovkách. Profil plášťa pneumatiky s plochým nárazníkom znižuje možnosti vzniku šmyku. Robustné ramenné bloky a kompaktná bloková štruktúra v stredovej sekcii pneumatiky Bridgestone Blizzak W810 dezénu zlepšujú smerovú stabilitu aj pri zatáčaní na mokrej vozovke .. Najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky pneumatík Bridgestone Blizzak W810: Rýchly odvod vody a roztápajúceho sa snehu, dobrý záber na snehu, jazdná stabilita a vysoký kilometrový výkon, vysoká bezpečnosť a nízke náklady. Diagonálne ramenné drážky odvádzajú vodu a rozjazdený sneh z miesta kontaktu pneumatiky Bridgestone Blizzak W810 s vozovkou a zlepšujú tak brzdné a záberové vlastnosti. Potenciál k úsporám paliva ako výsledok zníženého valivého odporu pneumatík Bridgestone Blizzak W810.

V rámci svojho regiónu prevádzkuje Bridgestone 14 závodov na výrobu pneumatík a súvisiacich produktov, významné vývojové a výskumné centrum a skúšobné polygón. Bridgestone je najväčšia spoločnosť na svete pre výrobu pneumatík a gumárenských produktov. Sídlo spoločnosti je v Prahe. Bridgestone Europe má zastúpenie vo viac ako 60 krajinách s celkovo viac ako 18 200 zamestnancami. Bridgestone Europe so sídlom v Belgicku je stopercentnou dcérskou firmou Bridgestone Corporation, najväčšej spoločnosti na svete v sektore výroby pneumatík a gumárenských produktov na svete, so sídlom v Tokiu. Prémiové pneumatiky spoločnosti Bridgestone Europe sa predávajú na celom svete. V Českej republike pôsobí Bridgestone od roku 1994 a dodáva sem kompletný rad osobných, nákladných, motocyklových, poľnohospodárskych a stavebných pneumatík značiek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Prémiové zimné pneumatiky Bridgestone sú ideálnou voľbou pre bezpečnú jazdu nástrahami zimy.

Nový EÚ štítok

EU
Bridgestone
215/65 R16 109T
C
D
75 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
C
E
75 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru