Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Firestone VanHawk Winter 2

Rozmery
Šírka
225
Profil
70
Priemer
R15
112R
C

Firestone vyrába pneumatiky nielen pre víťaza automobilových závodov. Pneumatika Firestone Vanhawk 2 vyniká predovšetkým třídrážkovým dezénom s nízkou hlučnosťou a ochranou proti vzniku aquaplaningu, dokonalú ovládateľnosťou a velí dobrou životnosťou....
Viac informácií

Zimné -46%
VanHawk Winter 2

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -46%

Firestone vyrába pneumatiky nielen pre víťaza automobilových závodov. Pneumatika Firestone Vanhawk 2 vyniká predovšetkým třídrážkovým dezénom s nízkou hlučnosťou a ochranou proti vzniku aquaplaningu, dokonalú ovládateľnosťou a velí dobrou životnosťou. Výnimočná úspora paliva, valivý odpor a výkon v mokrom počasí. Upokojujúce je správanie pneumatík Firestone Vanhawk 2 aj na mokre, kedy ponúkajú optimálny brzdný výkon a vynikajúca vyváženosť medzi prednou a zadnou časťou vozidla. Pneumatika Firestone Vanhawk 2 yrobena tak, aby si vďaka svojej mohutnej konštrukcii udržala svoju výkonnosť a dlhú životnosť. Vynikajúce jazdné vlastnosti vo vysokých rýchlostiach. Pneumatiky Firestone Vanhawk 2 sú novou generáciou pneumatík pre dodávky, ktorá kombinuje vlastnosti série Vanhawk s excelentným výkonom v zime. Pri vývoji nových pneu kladú inžinieri značky Firestone dôraz na vlastnosti, ktoré požaduje hlavné cieľová skupina užívateľov cestovných pneu. Pneumatiky Firestone Vanhawk 2 dávajú vodičom pocit istoty a bezpečia za každého počasia. Nákladné pneumatika Firestone Vanhawk 2 je výkonná a odolná pneu pre dodávkové vozidlá. Pneumatiky Firestone Vanhawk 2 sú vyrobené tak, aby sa zakaždým skvele vyrovnali s mokrým povrchom a vylepšili spotrebu paliva. Pneumatiky Firestone Vanhawk 2 Winter ponúka dlhú životnosť a vysokú bezpečnosť. Výborný prenos ťažnej sily na snehu i za mokra a je ideálny pre premenlivé zimné podmienky.

Vodiči rodinných vozidiel v Európe používajú pneumatiky Firestone po celé generácie, pretože tejto značke dôverujú pre jej spoľahlivosť a veľmi priaznivý pomer cena / výkon. Lamelový vzorka pneumatiky Firestone Vanhawk 2 zaručuje dostatočný záber aj v hlbšom snehu a špeciálna behúňová zmes dobrú priľnavosť na mokre a ľade. Silikou posilnená zmes behúňa zvyšuje priľnavosť, záber na mokrom povrchu a za nízkych teplôt, zároveň znižuje valivý odpor a zvyšuje tak kilometrový výkon. Pneumatika Firestone Vanhawk 2 bola navrhnutá pre vodičov novej generácie dodávkových vozidiel. Konkurencieschopná cena pneumatiky je výhodou navyše. Pneumatiky Firestone Vanhawk 2 dosahujú spoľahlivého výkonu za rozumnú cenu .. Pneumatika Firestone Vanhawk 2 je určená pre stredné až veľké dodávkové vozidlá.

Pneumatiky Firestone poskytujú širokú ponuku - od pneu osobných automobilov, cez nákladné pneumatiky až do špecializovaných poľnohospodárskych pneumatík. Firestone Tire a Rubber Company založená v roku 1905 Harvey S Firestone. V období medzi 1950-1975 bol výrobca pneumatík Firestone hlavným sponzorom a dodávateľom pneumatík pre Indy Racing League rally. Prvá továreň na pneumatiky vznikla v Akrone (Ohio, USA). Spoločnosť Firestone bola priekopníkom v sériovej výrobe pneumatík. Značka pneumatík patrí ku koncernu Bridgestone od roku 1988. Spoločnosť Firestone bola prvým dodávateľom pneumatík pre Ford Motor Company.

Nový EÚ štítok

EU
Firestone
225/70 R15 112R
B
D
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru