Hľadáme kolegu do autoservisu. Viac nájdete tu.

Potrebujete poradiť?
Telefón +421 02 6820 6080

Goodyear Cargo Ultra Grip 2

Rozmery
Šírka
215
Profil
65
Priemer
R15
104T
C

Zimné pneumatiky Goodyear CARGO ULTRA GRIP 2, ktoré sa vyznačujú predovšetkým novou technológiou Unisteel. Tá je skrytá za celokovovou kostrou pre zvýšenie nosnosti pneumatiky. Pneumatiky majú až o šesťdesiat percent...
Viac informácií

Zimné -38% Cargo Ultra Grip 2

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -38% Cargo Ultra Grip 2

Zimné pneumatiky Goodyear CARGO ULTRA GRIP 2, ktoré sa vyznačujú predovšetkým novou technológiou Unisteel. Tá je skrytá za celokovovou kostrou pre zvýšenie nosnosti pneumatiky. Pneumatiky majú až o šesťdesiat percent zvýšený počet lamiel oproti svojim predchodcom a to predovšetkým preto, aby jazda s týmito pneumatikami bola ešte viac pohodlná a bezpečná. Zvýšená hustota umožňuje tiež zlepšený výkon za nízkych teplôt a v rýdzich zimných podmienkach.

V testoch renomovaného autoklubu ADAC boli obzvlášť dobre hodnotené vlastnosti ako sú valivý odpor, jazda na zľadovatenom povrchu, na zasneženom povrchu a za úsporu pohonných hmôt.

Vlastnosti pneumatiky Cargo Ultra Grip. Odolnosť voči akvaplaningu v plieskanici, na snehu a poľadovici. Lepšie jazdné vlastnosti na zľadovatelej ceste. Mimoriadny záber na snehu, poľadovici a za mokra. Stabilná priľnavosť v extrémnych zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
C
E
70 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru