Pozor! Obmedzenie prevádzky vzhľadom k nariadeniu vlády. Viac nájdete v kontaktoch tu.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Goodyear Ultra Grip Cargo

Rozmery
Šírka
215
Profil
70
Priemer
R15
109S
C

Pneumatiku Ultra Grip Cargo je možné vybaviť hrotmi, aby sa dokázala vyrovnať s najextrémnejšími poveternostnými. Pneumatika Ultra Grip Cargo má celokovovú kostru založenú na technológii Unisteel, ktorá pomáha zvyšovať nosnosť...
Viac informácií

Zimné -41%
Ultra Grip Cargo

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -41%

Pneumatiku Ultra Grip Cargo je možné vybaviť hrotmi, aby sa dokázala vyrovnať s najextrémnejšími poveternostnými. Pneumatika Ultra Grip Cargo má celokovovú kostru založenú na technológii Unisteel, ktorá pomáha zvyšovať nosnosť pneumatiky. Maximálna hustota lamiel zvyšuje výkon v zimných podmienkach. Pneumatika Goodyear Cargo Ultra Grip je veľmi univerzálny a obstojí za rôznych podmienok. Pri testoch autoklubu ADAC dostala veľmi dobré známky za jazdné vlastnosti na ľade a snehu a za nízky valivý odpor, ktorý sa odráža v nízkej spotrebe paliva.

Pneumatika má vyšší počet brzdných dezénových blokov, väčšiu hustotu záberových lameliek. Goodyear ponechal štvorcový tvar styčnej plochy, čím sa dosiahol lepšej priľnavosti a jazdnej stability pri vysokých rýchlostiach. Pneumatika má hydrodynamické drážky, ktoré odvádza lepšie vodu a pneumatika je odolnejší voči aquaplaningu. Nižšia hlučnosť, a to aj v zimných podmienkach. Mimoriadny záber na snehu, poľadovici a za mokra. Odolnosť voči akvaplaningu v plieskanici, na snehu a poľadovici. Maximálna hustota lamiel zvyšuje výkon v zimných podmienkach. Dezén má nové usporiadanie lameliek, ktoré tak trochu pripomína dezén Ultragip Performance 2 teda predchodcu Ultragrip 8 Performance. Nástupca dezénu Ultragrip 8 Performance, ktorý sa na trhu ohrial len prakticky dve zimy. Má oproti predchádzajúcej generácii razantne zvýšený počet lamiel a to až o 60% a spolu s ostatnými prvkami zaisťuje bezpečnú jazdu a ľahkú ovládateľnosť aj v zimných podmienkach.

Goodyear je najväčším výrobcom pneumatík na svete, má zastúpenie na šiestich kontinentoch. Letné, zimné i celoročné osobné a úžitkové pneumatiky zn. GOODYEAR sú nielen inovatívne, ale aj skvele hodnotené odborníkmi. Kvalita, na ktorú sa môžete spoľahnúť: Letné, zimné i celoročné pneumatiky spoločnosti Goodyear boli za posledných 5 rokov testované nezávislými európskymi časopisy so zameraním na pneumatiky, a tie dosiahli skvelé výsledky. To preto, že technickí pracovníci spoločnosti Goodyear testujú každý nový dizajn pneumatiky s prihliadnutím na 50 výkonnostným kritériám. Tak zabezpečujeme, že každá pneumatika Goodyear umožní lepší zážitok z jazdy. Pneumatiky Goodyear, vyrobené pre dobrý pocit. Spoločnosť Goodyear často odvoláva na nezávislé testovacie orgány, časopisy a autokluby. Tie nezávisle testujú priemerne 15 hlavných výkonnostných kritérií. Obvykle ide o: Ovládateľnosť a brzdenie na suchom a mokrom povrchu Priľnavosť v zákrutách Odolnosť Spotrebu paliva Hluk v kabíne Aquaplaning. Goodyear je platinovým partnerom FC Bayern Mníchov.

EÚ štítok

EU
B
E
72 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru