Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Odporúčame
    Prémiová kvalita

Hankook RW12 Winter I*cept LV

Rozmery
Šírka
215
Profil
75
Priemer
R16
113/111R
C

Maximálna kontaktná plocha pneumatík s vozovkou a optimalizovaná mäkká zmes zaisťujú perfektnú priľnavosť. Pneumatika Hankook RW12 Winter I * cept LV kórejského výrobcu je určená pre ľahké nákladné vozidlá a...
Viac informácií

Zimné -43%
RW12 Winter I*cept LV

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -43%

Maximálna kontaktná plocha pneumatík s vozovkou a optimalizovaná mäkká zmes zaisťujú perfektnú priľnavosť. Pneumatika Hankook RW12 Winter I * cept LV kórejského výrobcu je určená pre ľahké nákladné vozidlá a dodávky. Nový štandard zimných pneumatík bez klincov. Široké pozdĺžne drážky zlepšujú záber na snehu a ľade. Inovovaná zmes ponúka vyššiu priľnavosť za všetkých podmienok, unikátna kompozícia dezénu s množstvom ostrých hrán potom maximálny záber na snehu a ľade, rovnako tak ako účinné brzdenie na vode. Protiľahlé lamely rôzneho tvaru, zlepšujú záber na snehu. "Hryzadlá" v okraji ramenných blokov napomáhajú zábere v hlbšom snehu. Masívne bloky dezénu v ramenách pneumatiky zaisťujú vysoký kilometrový výkon, rovnomerné opotrebovanie dezénu a konštantné vlastnosti aj pri vysokých rýchlostiach po celú dobu životnosti pneumatiky.

U nákladných pneumatík Hankook užívatelia oceňujú najmä vysoké kilometrové výkony. Zimná dodávková pneumatika Hankook RW12 Winter I * cept LV má nový dizajn bočnice a zmes behúňa sa stará o rovnomerné opotrebenie a vysoký kilometrový výkon. Zaisťuje vysokú ovládateľnosť za akýchkoľvek podmienok. Nízka hlučnosť a efektívne hospodárnosť dopĺňajú celkový pozitívny vplyv. Rovnako sa vyznačuje vysokou riadiace a smerovou stabilitou.

Kórejský výrobca Hankook je teraz desiatym najväčším svetovým výrobcom pneumatík. Pneumatiky Hankook vynikajú predovšetkým vysokými a vyváženými úžitkovými parametrami danými sústavnú aplikácií najmodernejších poznatkov z vlastnej výskumnej a vývojovej základne.

EÚ štítok

EU
C
E
73 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru