Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Kleber Transalp 2

Rozmery
Šírka
195
Profil
65
Priemer
R16
104R
C

Zimný plášť pre vozidlá nižšej strednej triedy. Dobré záberové vlastnosti na snehu a vysoká odolnosť voči aquaplaningu. Bezpečnosť a spoľahlivosť, pneumatika pre dodávky na zimu od začiatku do konca. Cestujte...
Viac informácií

Zimné
Transalp 2
Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné

Zimný plášť pre vozidlá nižšej strednej triedy. Dobré záberové vlastnosti na snehu a vysoká odolnosť voči aquaplaningu. Bezpečnosť a spoľahlivosť, pneumatika pre dodávky na zimu od začiatku do konca. Cestujte v úplnej bezpečnosti bez ohľadu na zimné počasie. Sklonené a vystupujúce bloky dezénu pre efekt pásového vozidla. Vysoká hustota drážok pre lepšiu priľnavosť na snehu. Široké drážky pre lepšie odvodnenie vody a blata. Spoľahnite sa na spoľahlivú a odolnú pneumatiku Kleber Transalp 2, 4mm podvrstva na ochranu proti nárazom, masívne ramená a bloky pre vynikajúci kontakt s povrchom. Kleber Transalp 2 je pneumatika určená na dodávky pre zimné podmienky. Pneumatika Kleber Transalp 2 má taktiež vynikajúci výkon na mokrých cestách a je veľmi odolná proti opotrebovaniu. Nový dizajn bokov pneumatiky taktiež prináša zvýšenú odolnosť proti poškodeniu zo strany obrubníkov a ďalších prekážok. Kleber Transalp 2 je konštruovaná tak, aby mala čo najnižšiu hladinu hluku pri jazde, čo zvyšuje komfort a znižuje únavu vodiča pri dlhých cestách. Predstavuje skvelú voľbu pre vodičov dodávok, ktorí potrebujú spoľahlivú a bezpečnú pneumatiku pre zimné podmienky.

Kleber začala výrobu v roku 1911 v továrni BF Goodrich vo Francúzskom Colombes. V roku 1951 spoločnosť Kleber predstavila prvú bezdušovú pneumatiku, ktorej odolnosť proti penetrácii zožala veľmi kladný ohlas. Roku 1950 pokoril Maurice Herzog, zamestnanec Kleberu, vrchol Himalájskej Anapurny. Dnes patrí Kleber pod koncern Michelin a ich výrobky tak čerpajú pri vývoji z technologického zázemia pneumatikárskeho gigantu pri zachovaní skvelého pomeru cena/výkon. 1981 znamenal úspech pre Michel Mouton, pilotujúci beštiálny špeciál rally skupiny B Audi S1 ​​v San Remo Rally a obúvajúce pneumatiky Kleber. V roku 1951 zaznamenal Kleber svetový úspech s prvou bezdušovou pneumatikou, ktorá bola predstavená na Motor Show a odolonosť proti prepichnutiu ohromila aj vtedajšieho prezidenta Francúzska René Cotyho, ktorý sa výstavy zúčastnil. Kleber dodnes vedie v oblasti tejto technológie a vývoja. Francúzske pneumatiky Kleber už vyše 100 rokov vyrábajú kvalitné, trvanlivé a odolné obutie pre osobné, nákladné aj traktorové vozidlá. V roku 1947 prišiel Kleber so zimnou pneumatikou so znakom ľadového medveďa.

Nový EÚ štítok

EU
Kleber
195/65 R16 104R
B
D
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
B
E
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru