Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Odporúčame

Matador Nordicca Van

Rozmery
Šírka
215
Profil
65
Priemer
R16
109/107R
C

Pneumatika Matador Nordicca Van ponúka stabilitu, odolnosť a bezpečnosť pre náročné profesionálne použitie v zime. Bezpečnosť pohodlnej jazdy je zvýšená vďaka novej gumovej zmesi. Zimné pneumatiky Matador Nordicca Van vyznačujúci...
Viac informácií

Zimné -40%
Nordicca Van

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -40%

Pneumatika Matador Nordicca Van ponúka stabilitu, odolnosť a bezpečnosť pre náročné profesionálne použitie v zime. Bezpečnosť pohodlnej jazdy je zvýšená vďaka novej gumovej zmesi. Zimné pneumatiky Matador Nordicca Van vyznačujúci sa proporcionálne vyváženými úžitkovými vlastnostnostmi, vynikajúce vysokou bezpečnosťou jazdy v zimných podmienkach na rôznom povrchu vozovky: ľad, snehová kaša, sneh, mokro a sucho. Spoľahlivý zimná pracant pneumatika Matador Nordicca Van úžitkové vozidlá. Očakávaná životnosť - odoláva opotrebeniu a udržuje si dobrú výkonnosť. Výkony za mokra: Riadenie je vďaka nej ľahké a pohodlné dokonca aj za daždivých dní vďaka vynikajúcim brzdným schopnostiam za mokra a vysokej odolnosti pneumatiky Matador Nordicca Van voči aquaplaningu. Voči predchádzajúcim generáciám vynikajú pneumatiky Matador Nordicca Van výrazne vyšším komfortom jazdy. Kvalitné pneumatika za dobrú cenu. Očakávaná životnosť: pneumatika Matador Nordicca Van je odolná voči opotrebeniu a udržuje si svoje optimalizované vlastnosti po dlhšiu dobu, to uľahčuje život profesionálom jazdiacim za náročných podmienok. Doteraz najvyšší použitý podiel SILIKY dáva týmto plášťom nižší valivý odpor a tým aj nižšiu spotrebu paliva. Výkony za mokra - vyniká na mokrých cestách. SILIKA má výrazne priaznivý efekt aj na zabezpečenie elastickosti a priľnavosti dezénu aj pri teplotách pod bodom mrazu .. Spolu so spoľahlivou účinnosťou pri brzdení pneumatika Matador Nordicca Van ponúka všetkým vodičom stabilné správanie. Dobré cestovné vlastnosti a nízka hlučnosť. Výkony na snehu - zvláda drsné zimné podmienky. Technické prednosti: Výkony na snehu - Zvláda drsné zimné podmienky tiež vďaka najnovšej technológii v oblasti zmesi.

S pneumatikami Matador, vyvinutými skutočnými odborníkmi, ste pripravení na akúkoľvek misiu. Mnoho rokov skúseností Matadoru vo vývoji pneumatík sa premieta do dynamických, moderných a hospodárnych produktov. S Matadorom ste pripravení na akúkoľvek výzvu. Značka Matador predstavuje nasledujúce kľúčové hodnoty: Dynamika: Moderné značka plná energie, veľmi aktívny s veľkými ambíciami. Skúsenosti: Viac ako 110 rokov skúseností v sektore výroby pneumatík. Produkty: Široký sortiment pokrýva všetky segmenty a všetky poveternostné podmienky. Značka Matador predstavuje dlhú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivý výkon.

Nový EÚ štítok

EU
Matador
215/65 R16 109/107R
C
E
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru