Vážení zákazníci, dňa 19.7.2024 bude predajňa servis a sklad otvorený len do 15:00. Za pochopenie ďakujeme.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Nokian Tyres Snowproof C

Rozmery
Šírka
205
Profil
65
Priemer
R16
107T
C

S hodnotením A v priľnavosti na mokre sa radí medzi najlepšie hodnotené pneumatiky, ktoré sú na trhu aktuálne k dispozícii. Profil plášťa pneumatiky s plochým nárazníkom znižuje možnosti vzniku šmyku....
Viac informácií

Zimné -49%
Snowproof C

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -49%

S hodnotením A v priľnavosti na mokre sa radí medzi najlepšie hodnotené pneumatiky, ktoré sú na trhu aktuálne k dispozícii. Profil plášťa pneumatiky s plochým nárazníkom znižuje možnosti vzniku šmyku. Diagonálne ramenné drážky odvádzajú vodu a rozjazdený sneh z miesta kontaktu pneumatiky Nokian Snowproof C s vozovkou a zlepšujú tak brzdné a záberové vlastnosti. Najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky: Bezpečná a stabilné vo všetkých zimných podmienkach, vrátane čerstvého a roztápajúceho sa snehu, vynikajúca životnosť, väčší kilometrový výkon a maximálnu odolnosť, väčší jazdný komfort a znížená hlučnosť a patentovaná technológia aramidových bočníc. Pneumatika Nokian Snowproof C vyniká skvelou priľnavosťou za mokra, čím pomáha predchádzať aquaplanningu. Pneumatika Nokian Snowproof C je i pri rastúcom počte najazdených kilometrov odolná voči vysokému zaťaženiu a opotrebovaniu a zaručuje tak vynikajúcu kilometrovú životnosť. Robustné ramenné bloky a kompaktná bloková štruktúra v stredovej sekcii pneumatiky Nokian Snowproof C dezénu zlepšujú smerovú stabilitu aj pri zatáčaní na mokrej vozovke. Nová Nokian Snowproof C je bezpečná a spoľahlivá zimná pneumatika určená špeciálne pre úžitkové vozidlá s vyššou hmotnosťou. Koncept Alpine Sense Grip ponúka kombináciu prvotriednej priľnavosti a zároveň predvídateľných a vyvážených jazdných reakcií pneumatiky Nokian Snowproof C na snehu, snehové brečke a mokru. Skvele priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Nová Nokian Snowproof C je bezpečná a spoľahlivá zimná pneumatika Nokian Snowproof C určená špeciálne pre úžitkové vozidlá s vyššou hmotnosťou. Pneumatika Nokian Snowproof C vyniká predovšetkým svojou bezpečnosťou v zimných podmienkach, komfortom a odolnosťou. Vďaka vynikajúcej priľnavosti na čerstvom i roztopenom snehu a za dažďa zaručuje pneumatika Nokian Snowproof C vyspelou bezpečnosť pri každodenných jazdách. Pneumatika Nokian Snowproof C zaisťuje vyspelú bezpečnosť pri každodenných jazdách a zaručuje vynikajúcu zimnú priľnavosť na čerstvom i roztopenom snehu a za dažďa. Inovatívny dezén udrží auto v správnej stope aj na klzkom povrchu. Pneumatika Nokian Snowproof C bola vyvinutá tak, aby aj pri narastajúcom počte najazdených kilometrov bola odolná voči vysokému zaťaženiu a opotrebovaniu a zaručovala tak vynikajúcu kilometrovú životnosť.

Nokian sa stal špecialistom a odborníkom na zimné pneumatiky hlavne vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam s tvrdou severskú zimou. Firma Nokian ako prvá uviedla na trh zimnú pneumatiku s hodnotami AA v spotrebe paliva a priľnavosti na mokrej vozovke. Pneumatiky Nokian sa vyrába pre osobné autá, ľahké nákladné autá i stroja. Vďaka testom pneumatík v extrémnych podmienkach je o spoločnosti Nokian známe, že je špecialistom na pneumatiky do náročného prostredia. Zameriavajú sa na jazdu v extrémnych podmienkach naprieč všetkými ročnými obdobiami a tiež ich letné pneumatiky pravidelne vyhrávajú testy. Nokian patrí medzi pár výrobcov, ktorí vyrábajú nahrotované gumy pre zimnú prevádzku. Ďalšie centrum má v južnom Fínsku, kde pre zmenu testuje pneumatiky určené pre letnú prevádzku. Ak jazdíte často horskými oblasťami, potom sú pre vás pneumatiky Nokian tou najlepšou voľbou. Na severe Fínska za polárnym kruhom si postavil moderné testovacie centrum, kde prebiehajú testy najnovších pneumatík v drsných prírodných podmienkach.

Nový EÚ štítok

EU
Nokian Tyres
205/65 R16 107T
B
D
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru