Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Yokohama WY 01

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
235
Profil
60
Priemer
R17
117R
C

Vďaka špeciálnemu lamelovému systému aj nové silikónové zmesi vykazujú pneumatiky Yokohama WY 01 výborné jazdné vlastnosti. Zimné dodávkové pneumatiky Yokohama WY 01. Výborné vlastnosti pneumatiky Yokohama WY 01 na snehu...
Viac informácií

Zimné
WY 01
Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné

Vďaka špeciálnemu lamelovému systému aj nové silikónové zmesi vykazujú pneumatiky Yokohama WY 01 výborné jazdné vlastnosti. Zimné dodávkové pneumatiky Yokohama WY 01. Výborné vlastnosti pneumatiky Yokohama WY 01 na snehu i ľade, odolnosť voči aquaplaningu a dobré správanie na suchu robia z tejto pneumatiky ideálnu voľbu pre naše podnebie. Pneumatiky Yokohama WY 01 využívajú rovnakú technológiu ako ostatné pneumatiky triedy W drive. Pneumatiky Yokohama WY 01 sú celoročné pneumatiky pre úžitkové vozidlá. Špeciálny šípový tvar a rozmiestnenie drážok značne zosilnel stabilitu, pneumatika funguje ako nôž prerezávajúce sa stĺpcom vody a tým má dostatok možností mať neustály kontakt s podkladom. Robustný bloky pneumatiky Yokohama WY01 zaručujú dobrý záber a výborný kilometrový výkon.

Široké kanáliky čo najrýchlejšie odvádza čo najviac vody z dezénu, ale tiež je značne znížený valivý odpor pneumatík a pneu je menej náchylná k deformácii vznikajúce vo vysokých rýchlostiach. Dezén je konštruovaný tak aby potlačil hladinu hluku a optimalizoval rovnomerné opotrebenie blokov. Pneumatika Yokohama WY 01 sa vyznačuje vysokým jazdným komfortom a nízkou úrovňou hluku. Pneumatiky Yokohama WY 01 boli vyvíjané s dôrazom na maximálnu priľnavosť aj v tom najhoršom počasí tak, aby zákazníci mohli pneumatiky Yokohama WY 01 využívať bez prerušenia aj počas zimných mesiacov.

EÚ štítok

EU
B
F
74 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru