Potrebujete poradiť?
Telefón +421 02 6820 6080

Upresniť parametre

Goodyear

Spoločnosť Goodyear, výrobca pneumatík vysokej kvality, bola založená roku 1898 v severoamerickom Ohiu. Za svoje meno vďačí vynálezcovi vulkanizovaného kaučuku, Charlesovi Goodyearovi. Vďaka svojej skvelej povesti začala spoločnosť čoskoro spolupracovať s Henrym Fordom a už roku 1908 mali vozidlá Ford obuté práve pneumatiky Goodyear.

Roku 1921 vyrobila spoločnosť Goodyear prvé pneumatiky pre off-road využitie a sústavne rozširovala svoju výrobu. Roku 1951 vyrobila pneumatiku s poradovým číslom 1 000 000 000, ale mierila omnoho vyššie. Doslova. Goodyearu sa totiž podarilo niečo neuveriteľné: vyrobil pneumatiky, ktoré sa ocitli na Mesiaci.

Pozrite se na najpredávanejšie pneumatiky Goodyear, ktoré máme na sklade. Medzi najobľúbenejšie patria napríklad letné pneu s rozmermi 205/55 R16.

Medzi zimnými pneumatikami pre osobné automobily sa najväčšej obľube šoférov tešia Goodyear Ultra Grip 9. Dôvodom je ich výhodná cena, ale rovnako aj prvenstvo v teste zimných pneumatík ADAC 2016. Model zabodoval predovšetkým vyváženými vlastnosťami pri jazde na mokrom aj zasneženom povrchu a úspornou jazdou. V lete sa potom šoféri zameriavajú na prémiovú kvalitu modelu Goodyear EfficientGrip Performance.

Firma Goodyear je prvým výrobcom, ktorý na trh uviedol off-road pneumatiky. Nie je preto prekvapením, že práve tento typ pneu patrí k rodinnému striebru spoločnosti. Z nepreberného množstva modelov prémiových pneu pre SUV a 4×4 si vyberie aj ten najnáročnejší šofér. Medzi najobľúbenejšie produkty tohto typu sa radí model Goodyear Wrangler AT/SA +. Poskytujú totiž prémiovú kvalitu a dobré jazdné vlastnosti v teréne aj na ceste.

Z čoho vyberať majú ale aj majitelia úžitkových vozov a dodávok. Tým firma Goodyear ponúka širokú škálu pneumatík pre ľahké nákladné vozidlá. Obľúbeným modelom úžitkových pneu je potom napríklad Efficientgrip SUV, ktorý si profesionálni šoféri obľúbili pre jeho odolnosť voči opotrebeniu, krátku brzdnú dráhu aj úsporu paliva.

Neodmysliteľnou súčasťou firemnej politiky je pre značku Goodyear aj ohľad na životné prostredie. Roku 2001 preto prišla s modelom pneumatiky Bio Tred, ktorý je vyrobený na bázi kukuričného škrobu. V súčasnosti jej vývojári usilovne pracujú na pneumatike z obnoviteľnej biomasy.

Táto americká spoločnosť sa však neobmedzuje iba na obutie pre automobily. Roku 1909 totiž vyrobila vôbec prvú pneumatiku pre lietadlá a roku 1983 prvú radiálnu pneumatiku pre lietadlá civilné.

Dlhá história značky Goodyear ju právom radí medzi špičku v obore. O jej významnom podiele na globálnom trhu svedčí aj 69 000 zamestnancov vyrábajúcich pneumatiky v 52 závodoch v 22 zemiach.

Goodyear je taktiež výhradným dodávateľom pneumatík pre závody NASCAR. Do roku 1998 táto značka takisto podporovala závody F1 a je stále historicky najúspešnejším dodávateľom pneumatík v ich histórii.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru