Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Motorrad - sportovní - 2016

Šírka
120
Profil
70
Priemer
17

Obľúbený nemecký časopis Motorrad zverejnil výsledky testu 6 športových motocyklových pneumatík. Tesne zvíťazili pneumatiky Metzeler Sportec M7 RR.
Redakcia nemeckého časopisu pre milovníkov motocyklov Motorrad si pre test športových motocyklových pneumatík vybrala 6 značiek a modelov. Všetky s rozmerom 120/70 ZR17 (predné) a 190/55 ZR17 (zadná). Testovacím motocyklom bola Yamaha R1.
Skúšky sa odohrávali na pretekárskom okruhu, na bežnej ceste a tiež na mokrom povrchu vozovky. Opotrebenie sa v tomto prípade neskúšalo.
Výsledky testu sú zrejmé z pripojenej tabuľky. V úvode je potrebné uviesť, že prvé tri športové motocyklové pneumatiky - Metzeler Sportec M7 RR, Continental Sport Attack 3 a Pirelli Diablo Rosso 3 - získali takmer zhodný počet bodov. Metzeler Sportec M7 RR nakoniec zvíťazili o obyčajné 2 body (273 bodov). Vo všetkých testovaných kritériách sa umiestnili v hornej polovici výsledkovej listiny. Na mokre boli spolu s pneumatikami Continental Sport Attack 3 najlepšie. Tieto plášte so značkou Continental doznali oproti predchádzajúcim plášťom Continental Sport Attack 2 významné zlepšenie parametrov.
Na treťom mieste skončili športové motocyklové pneumatiky Pirelli Diablo Rosso 3, avšak s rovnakým počtom bodov ako druhé v poradí. Spolu s pneumatikami Bridgestone dominovali na pretekárskom okruhu. Inak nesklamali v žiadnom zo skúšaných kritérií. Dva body za pneumatikami Pirelli sa umiestnili športové pneumatiky Bridgestone Battlax hypersport S21. Tieto pneumatiky možno hodnotiť pozitívne vo všetkých čiastkových testoch. Svoju kvalitu preukázali obzvlášť na pretekárskom okruhu. Piate poradí patrilo s určitým odstupom pneumatikám Michelin Pilot Power 3. Ukázalo sa, že ide o najlepší z testovaných plášťov na bežnej ceste, ale zároveň najslabší na pretekárskom okruhu. Na mokrom povrchu vozovky - lepší priemer.
Posledné miesto v tomto teste obsadili motocyklové pneumatiky Dunlop SportSmart 2. Na pretekárskom okruhu predposledný, na bežnej ceste posledný (spolu s Bridgestone) a na mokrej ceste najslabší.

Hodnotenie v tabuľke:
Maximálny počet bodov: 300

Názov pneumatiky Sucho Mokro Sneh Led Komfort Hlučnosť Valivý odpor Opotrebenie Celkové hodnotenie
Metzeler Sportec M7 RR - - - - - - - - 273
Continental ContiSportAttack 3 - - - - - - - - 271
Pirelli Diablo Rosso 3 - - - - - - - - 271
Bridgestone S 21 - - - - - - - - 269
Michelin Pilot Power 3 - - - - - - - - 257
Dunlop Sportmax Sportsmart II - - - - - - - - 251
Názov pneumatiky Sucho Mokro Sneh Led Komfort Hlučnosť Valivý odpor Opotrebenie Celkové hodnotenie
Nahoru