Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Slnečné okuliare pre vodičov s polarizačným filtrom pre bezstarostnú letnú jazdu

Prehľad o dianí na ceste a v jej bezprostrednom okolí je pri šoférovaní dôležitý ako v hustom daždi a v tme, tak aj v slnečnom počasí. Oslnenie počas jazdy zhoršuje nielen výhľad, ale aj pozornosť vodiča a môže mať katastrofálne následky. Obyčajné slnečné okuliare však nie sú vhodnou pomôckou, lebo môžu skresľovať vnímanie vzdialenosti a farby, a môžu sa naopak stať vaším slabým miestom.

Polarizační sluneční brýle pro řidiče

Slnečné okuliare pre vodičov by mali pokryť čo najväčšiu časť vášho zorného poľa a mali by vám čo najpohodlnejšie sedieť.

Slnečné okuliare na bežné nosenie vás chránia pred ostrým svetlom a sú tiež perfektným módnym doplnkom. Týmto ale ich funkcia končí. Pri šoférovaní je estetické hľadisko to posledné, na čo by ste mali brať zreteľ pri výbere okuliarov do auta. Okrem toho je v dnešnej dobe ponuka tak široká, že sa nemusíte báť situácie, že bude nevyhnutné, aby ste si kúpili model, ktorý vám nepristane. Slnečné okuliare pre vodičov musia splňovať bezpečnostné požiadavky a musia podporovať najdôležitejší zmysel, ktorý zaisťuje dokonalý prehľad na ceste váš zrak.

Slnečné okuliare pre vodičov a veľkosť skiel

V prípade obyčajných slnečných okuliarov nemusíte brať do úvahy veľkosť skiel, inak je tomu ale v prípade okuliarov na šoférovanie. Sklá by mali byť čo najväčšie, aby pokryli maximum zorného poľa a eliminovali nutnosť otáčania hlavou. Tiež ich tvar by mal korešpondovať s tvárou vodiča/vodičky. Slnečné okuliare pre vodičov nesmú byť nepohodlné a nesmú nikde tlačiť. Mohlo by to odpútavať pozornosť od šoférovania a zvyšovať tak riziko nehody.

Farba skiel na slnečných okuliaroch do auta

Čierne, modré, ružové a iné farebné sklo môže skresľovať farby a dôležité detaily. Slnečné okuliare pre vodičov by mali mať sivé alebo hnedé sklá, ktoré tieto problémy nespôsobujú.

Polarizačné okuliare pre vodičov

Okuliare s polarizačným filtrom sú na šoférovanie ideálne. Tento špeciálny filter odstraňuje odlesky a prepúšťa iba svetlo potrebné na to, aby vodič videl farby a kontrasty, a nie nepríjemné oslňujúce svetlo. Polarizačné okuliare pre vodičov sa vám hodia hlavne v zástavbe, kde sa slnečné lúče odrážajú od iných automobilov, výkladov, okien a pod., ale tiež pri ceste popri vodnej hladine, na mokrej vozovke, ktorá odráža svetlo šoférovi rovno do očí, alebo pri jazde oproti zapadajúcemu slnku.

Polarizačný filter však oceníte aj ako cyklista, pri každodennom nosení, alebo keď sa budete rekreovať pri vode. Zrak sa nebude tak namáhať, ako s obyčajnými slnečnými okuliarmi, a už vôbec nie tak, ako bez akejkoľvek ochrany.

Polarizačné okuliare:

  • blokujú nepríjemné svetlo,
  • poskytujú bezproblémový výhľad aj v ostrom slnečnom svetle,
  • chránia zrak pred UV žiarením,
  • umožňujú ostré videnie s vykreslením detailov a sýtych farieb,
  • udržujú pozornosť vodiča a predchádzajú únave očí.

Na to, aké dôležité sú polarizačné okuliare pre vodičov z hľadiska bezpečnej jazdy, nie sú vôbec drahé! Okrem toho ich môžete využívať namiesto klasických slnečných okuliarov na bežné nosenie.

 

 

Zdroj obrázku: Depositphotos.com

Nahoru