Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená
  • Odporúčame

Michelin Crossclimate 2

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
235
Profil
45
Priemer
R18
98Y

Michelin Cross Climate 2 je bezkonkurenčná celoročná výkonná pneumatika. Najpokročilejšia a najuniverzálnejšia osobná pneumatika Michelin za viac ako dve desaťročia. Inovácie v zmesi behúňa a konštrukcii umožňujú CrossClimate2 poskytovať bezkonkurenčný...
Viac informácií

Celoročné -33%
Crossclimate 2

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -33%

Michelin Cross Climate 2 je bezkonkurenčná celoročná výkonná pneumatika. Najpokročilejšia a najuniverzálnejšia osobná pneumatika Michelin za viac ako dve desaťročia. Inovácie v zmesi behúňa a konštrukcii umožňujú CrossClimate2 poskytovať bezkonkurenčný celoročný výkon v neočakávaných poveternostných podmienkach, čo je vylepšená kombinácia, ktorá doteraz nebola u osobnej pneumatiky alebo pneumatiky pre crossovery v Severnej Amerike k videniu.

Vylepšuje tak špičkové výsledky svojho predchodcu, pneumatiky Michelin Cross Climate+: CC+ získala najlepšie hodnotenie v porovnaní so všetkými ostatnými "výkonnými celoročnými" pneumatikami od jednej nezávislej testovacej agentúry (Consumer Reports, november 2019, výsledky testu "Výkonné celoročné pneumatiky"). CC+ sa tiež umiestnila na pozícii "najodporúčanejšej" u ďalšej nezávislej firmy (TireRack.com, hodnotenie spotrebiteľov pre kategóriu "celoročné pneumatiky Grand Touring").

Michelin Cross Climate 2 sa drží do poslednej zastávky pre vodičov, ktorí chcú bezpečne vychádzať celoročne as istotou za všetkých podmienok. Pneumatika Michelin Cross Climate 2 poskytuje bezkonkurenčnú priľnavosť v daždi, a to aj pri opotrebovaní. A priznajme si, že na opotrebovaných pneumatikách jazdí každý.

Dážď. "Priľnavosť do posledného zastavenia", pretože aj za mokra predbehne opotrebovaná pneumatika Michelin Cross Climate 2 popredného konkurenta Goodyear Assurance Weather Ready o viac ako 50 stôp v testoch priľnavosti za mokra z rýchlosti 50 km/h. A medzi štyrmi poprednými konkurentmi sa pneumatika Cross Climate 2 zastavila aj v čase, keď ostatní ešte išli rýchlosťou 24 mph a viac.

V SUCHEJ PREVÁDZKE. Zastavenie ako prvé je dôležité aj za pekného počasia: Pneumatika Michelin Cross Climate 2 zastavuje na suchom povrchu až o 16 stôp kratšiu dobu (viac ako o celú dĺžku auta!) než štyria poprední konkurenti, takže si môžete zachovať chladnú hlavu, aj keď sa prevádzka zahreje.

SNEH. Rozšírte svoju istotu bezpečnej jazdy po celý rok, naprieč ročnými obdobiami: Pneumatika Michelin Cross Climate 2 s "trojvrcholovým hodnotením horskej snehovej vločky" poskytuje aj pri opotrebovaní až o 31% lepšiu trakciu na snehu ako štyria poprední celoroční konkurenti.

Testy v reálnej prevádzke ukazujú, že neporovnateľná pneumatika Michelin Cross Climate 2 jazdí bezpečne a opotrebováva sa dlhšie ako poprední konkurenti. Pneumatika Michelin Cross Climate 2 je prvou svojho druhu, ktorá poskytuje neprekonateľný výkon vo všetkých ročných obdobiach a bez kompromisov v opotrebovaní behúňa. Pneumatika Michelin Cross Climate 2 trvalo poskytuje až jeden rok opotrebenia navyše v porovnaní so štyrmi poprednými konkurentmi, čo je viac ako 15 000 míľ celoročnej bezpečnej jazdy a bezpečného zastavenia (na základe amerického DoT, 13 500 priemerných ročných míľ na vodiča).

Michelin Cross Climate 2 vydrží o 11-23 % dlhšie ako ostatné predné celoročné pneumatiky najväčších konkurentov (Continental Cross Contact LX25 a Pure Contact LS; Goodyear Assurance Weather Ready; a Bridgestone Turanza Quiet Track). Inovatívna kombinácia gumovej zmesi a smerového dezénu pneumatiky Cross Climate 2 rieši obavy predajcov z opotrebenia behúňa (kilometrový nájazd alebo dlhá životnosť), hlučnosti a servisu.

Smerový dezén v tvare V optimalizuje trakciu za dažďa a na snehu a zároveň zlepšuje jazdné vlastnosti na suchu a dlhú životnosť bez kompromisov. Iné "celoročné" pneumatiky môžu poskytovať jednu z týchto vlastností, ale nie všetky. Opotrebenie: V-formation a 3D-SipeLock v dezéne rovnomerne rozkladajú sily pre dlhé opotrebenie a zároveň zaisťujú maximálnu priľnavosť a športovú ovládateľnosť na suchu.

Hluk: Michelin použil technológiu PIANO Noise Reduction Tuning, aby navrhol behúň s blokmi a uhlami, ktoré potláčajú "harmonický" hluk vozovky a vytvárajú ideálnu amplitúdu kontaktnej plochy, ktorá je na základe výsledkov interných testov rovnako tichá alebo lepšia ako u pneumatík Goodyear Assurance Weather a Bridgestone Quiet Track.

V roku 1946 vynašiel Michelin typ "radiálne pneumatiky" určenú pôvodne pre firmu Citroen. V priebehu rokov sa pod gumárenský koncern Michelin zaradili značky ako BFGoodrich, Uniroyal. Michelin je úzko spätá s výrobou pneumatík. Pneumatiky so značkou Michelin používajú osobné autá, nákladné automobily, motocykle, stroje pre zemné práce, autobusy, podzemnú dráhu i lietadlá. Pneumatiky Michelin sú známe častými inováciami a vylepšeniami, niektoré typy pneu patrí k absolútnej špičke vo svojej triede. Spoločnosť Michelin vyrába pneumatiky k najrôznejším vozidlám, od bicyklov až po kozmické lode. Gastronomický sprievodca Michelin patrí k najznámejším sprievodcom vôbec. Gumárenská firma Michelin (celým názvom: SCA Compagnie Générale des Établissements Michelin) bola založená roku 1888 bratmi Edouard a André Michelin a roku 1891 vypustila do sveta prvú pneumatiku. V začiatkoch vyrábala firma pneu pre cyklistická kolesá, dnes značka dosiahla na celosvetovom trhu vynikajúce 18% podiel. Znalci vedia, že firma Michelin vydáva pre cestovateľov tiež mapy, turistické sprievodca, atlasy a počítačové produkty. Michelin - špičková kvalita pneu s dlhou tradíciou.

Nový EÚ štítok

EU
Michelin
235/45 R18 98Y
B
C
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru