Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Continental VanContact 4Season

Rozmery
Šírka
215
Profil
70
Priemer
R15
109/107R
C

Vysoký brzdný výkon pneumatík Continental VanContact 4Season na mokrej, blatisté a zasneženej vozovke. Vynikajúci riadenia a brzdenia na suchej vozovke. Hospodárnu prevádzku vášho automobilu po celý rok vďaka nižšej spotrebe...
Viac informácií

Celoročné -40%
VanContact 4Season

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -40%

Vysoký brzdný výkon pneumatík Continental VanContact 4Season na mokrej, blatisté a zasneženej vozovke. Vynikajúci riadenia a brzdenia na suchej vozovke. Hospodárnu prevádzku vášho automobilu po celý rok vďaka nižšej spotrebe paliva. V kombinácii s malými výstupkami vnútri drážok v ramennej oblasti ponúka pneumatika VanContact ™ 4Season vynikajúce záberové vlastnosti a presné riadenie na vozovkách pokrytých snehom.

Hospodárnu prevádzku vášho automobilu po celý rok vďaka nižšej spotrebe paliva. Všetky jazdné vlastnosti sú primárne určené pre majiteľov dodávok a karavanov. Inovatívny behúňová zmes s novou generáciou siliky účinne znižuje spotrebu paliva zásluhou nízkeho valivého odporu, takže táto pneumatika predstavuje výhodnú investíciu do budúcnosti. Najmä v zimných podmienkach prináša predĺžená dĺžka hrany lamely vynikajúci brzdný výkon.

Celoročné pneumatiky Continental VanContact 4Season pre dodávky a transportéry. Celoročné pneumatiky Continental VanContact 4Season sa pýši výrazne zníženú brzdnú drahú a zlepšenú trakciou na snehu. Veľký počet lamiel maximalizuje dĺžku hrany, čo zaisťuje lepší kontakt s mokrou vozovkou a zvyšuje brzdný výkon na mokrom povrchu. Odvodňovacie drážky v tvare písmena V a široké bočné drážky navyše úspešne predchádzajú aquaplaningu.

EÚ štítok

EU
A
C
73 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru