Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Bridgestone T 001

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
225
Profil
55
Priemer
R17
97W
*

Vyvážené vlastnosti pneumatiky Bridgestone Turanza T001 sú docielené aj unikátnou patentovanou zmesou Bridgestone NanoPro-Tech zaisťujúcou okrem iného nízky valivý odpor a zníženú spotrebu paliva. Oproti pneumatike Bridgestone ER300 vykazuje T001...
Viac informácií

Letné
T 001
Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné

Vyvážené vlastnosti pneumatiky Bridgestone Turanza T001 sú docielené aj unikátnou patentovanou zmesou Bridgestone NanoPro-Tech zaisťujúcou okrem iného nízky valivý odpor a zníženú spotrebu paliva. Oproti pneumatike Bridgestone ER300 vykazuje T001 o 2% kratšiu brzdnú dráhu na mokrom povrchu. Letná pneumatika Bridgestone Turanza T001 je vlajkovou loďou v oblasti cestovných pneumatík od spoločnosti Bridgestone. Bridgestone T001 už dnes spĺňa hlukové normy, ktoré by mali platiť od roku 2016. Tvar a konštrukcia kostry u tejto pneu sú optimalizované tak, aby bol dosiahnutý čo možno najlepší kompromis medzi dobrou ovládateľnosťou a jazdným komfortom. Vďaka vyspelej konštrukcii behúňa a pokrokovej technológii behúňa so zameraním na bezpečnosť, životnosť a komfort sa táto pneumatika radí do TOP produktov v danom segmente. Pneumatiky Bridgestone T001 sú skonštruované tak, aby ideálne skombinovali bezpečnosť a hospodárnu prevádzku. Asymetrický dezén so širokými odvodňovacími drážkami zaisťuje vysokú odolnosť voči akvaplaningu. Vďaka pokrokovému dezénu s vysokým obsahom siliky, ktorý zaisťuje optimálny kontakt s vozovkou je dosiahnutá maximálna brzdná dráha a bezpečná ovládateľnosť. Bridgestone Turanza T001 sa zameriava na vozidlá od kompaktných modelov až po premiové sedany. Postupne by táto pneumatika mala nahrádzať veľmi obľúbenú pneu Bridgestone Turanza ER300.

V rámci svojho regiónu prevádzkuje Bridgestone 14 závodov na výrobu pneumatík a súvisiacich produktov, významné vývojové a výskumné centrum a skúšobný polygón. Bridgestone je najväčšia spoločnosť na svete na výrobu pneumatík a gumárenských produktov. Sídlo spoločnosti je v Prahe. Bridgestone Europe má zastúpenie vo viac ako 60 krajinách s celkom viac ako 18 200 zamestnancami. Bridgestone Europe so sídlom v Belgicku je stopercentnou dcérskou firmou Bridgestone Corporation, najväčšej spoločnosti na svete v odvetví výroby pneumatík a gumárenských produktov na svete, so sídlom v Tokiu. Prémiové pneumatiky spoločnosti Bridgestone Europe sa predávajú na celom svete. V Českej republike pôsobí Bridgestone od roku 1994 a dodáva sem kompletný rad osobných, nákladných, motocyklových, poľnohospodárskych a stavebných pneumatík značiek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Prémiové zimné pneumatiky Bridgestone sú ideálnou voľbou pre bezpečnú jazdu nástrahami zimy.

Nový EÚ štítok

EU
Bridgestone
225/55 R17 97W
B
C
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru