Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Fulda EcoControl HP

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
205
Profil
55
Priemer
R16
91W

Nová vysoko výkonná letná pneumatika Fulda EcoControl HP Fulda predstavuje svoju novú vysoko výkonnú pneumatiku EcoControl HP s tzv "ECO" dezénom s technológiou navrhnutou špeciálne na ochranu životného prostredia. Nová...
Viac informácií

Letné -23%
EcoControl HP

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -23%

Nová vysoko výkonná letná pneumatika Fulda EcoControl HP Fulda predstavuje svoju novú vysoko výkonnú pneumatiku EcoControl HP s tzv "ECO" dezénom s technológiou navrhnutou špeciálne na ochranu životného prostredia. Nová konštrukcia prispieva k zníženiu valivého odporu a tiež sa odráža na vysokom kilometrovom priebehu pneumatiky. Vďaka tzv eliptické dutiny s oddelenými ramennými rebrami sa zväčšuje kontaktná plocha pneumatiky s vozovkou, čím sa skracuje brzdná dráha na suchu. Dezén pneumatiky má novú tzv nano-polymérovú zmes na báze siliky, vďaka ktorej má pneumatika vynikajúci výkon za mokra. Vďaka trom centrálnym drážkam je voda rozptýlená efektívnym spôsobom, čo prispieva k vysokej odolnosti voči aquaplaningu. Dokonalá rovnováha medzi výkonom, úsporou paliva a kilometrovým priebehom

EÚ štítok

EU
B
C
67 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru