Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Pirelli P7C2 Cinturato

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
255
Profil
45
Priemer
R19
104Y
MO,FR

Bez obmedzenia radosti z jazdy a bezpečnosti: pneumatika Pirelli P7C2 Cinturato pomáha Vášmu vozidlu dosahovať krátke brzdné dráhy za suchých aj mokrých podmienok. Pri výrobe pneumatiky Pirelli P7C2 Cinturato sa...
Viac informácií

Letné -59%
P7C2 Cinturato

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -59%

Bez obmedzenia radosti z jazdy a bezpečnosti: pneumatika Pirelli P7C2 Cinturato pomáha Vášmu vozidlu dosahovať krátke brzdné dráhy za suchých aj mokrých podmienok. Pri výrobe pneumatiky Pirelli P7C2 Cinturato sa nepoužívajú žiadne znečisťujúce prísady, po celú dobu životnosti sa do životného prostredia neuvoľňujú žiadne znečisťujúce látky. Pneumatika Pirelli P7C2 Cinturato je vysoko výkonná ekologická letná pneumatika značky Pirelli, ktorá bola vytvorená pre maximálne potešenie z jazdy, pri zaistení bezpečnosti a výkonových vlastností na ceste, s úctou k životnému prostrediu. Pneumatiky Runflat sú schopné pri defekte alebo strate tlaku pokračovať ďalej v jazde bez poškodenia pneumatiky a to vďaka vystuženým bočniciam, ktoré udržia pneumatiku na ráfiku aj pri úplnej strate vzduchu, naproti tomu ak bežná pneumatika stratí tlak, jednoducho sa pod ťarchou vozidlá zrúti a pneumatika sa ďalšie jazdou zničí.

Nanotechnológia používaná na výrobu zmesi pneumatiky Pirelli P7C2 Cinturato poskytuje lepšiu tepelnú stabilitu, menšie rozptyl tepla z dôvodu trenia a tým aj nižšiu spotrebu paliva a nižšie emisie CO2. Nižší dopad pneumatiky Pirelli P7C2 Cinturato na životné prostredie, a to ako vo fáze výroby, ako aj po celú dobu životnosti pneumatiky, nie je to slogan alebo senzáciechtivé oznámenie, ale dosiahnutý cieľ. Nižšie emisie CO2 na základe zníženie odporu pneumatiky Pirelli P7C2 Cinturato pri jazde po ceste, nižšia hlučnosť, vysoký počet najazdených kilometrov. Odstránenie vysoko aromatických olejov, ktoré sú potenciálne škodlivé pre ľudí i pre životné prostredie, takisto zvýšilo bezpečnosť výrobných procesov, ako aj znížilo ich vplyv na životné prostredie .. Rad "Green Performance" využíva nové kompozitné materiály a inovatívne konštrukcie kostry, ktoré znamenajú nezmenenú bezpečnosť a potešenie z jazdy na suchom i mokrom povrchu a zároveň majú nízky vplyv na životné prostredie.

Distribúcia pneumatík Pirelli zahŕňa 160 krajín a sieť takmer 10000 distribútorov. Spoločnosť Pirelli sa skladá z 25 tovární po celom svete. V Miláne je najdôležitejšie výskumné a vývojové stredisko, ktoré riadia ostatné továrne v rôznych krajinách. Vďaka technologickému zameraniu sa spoločnosť Pirelli zjednotila s poprednými výrobcami automobilov a motocyklov, vďaka tomuto spojeniu vzišlo veľké množstvo homologáciou pre modely luxusných automobilových firiem. Pirelli sa predovšetkým sústredí na vývoj športových a výkoných pneumatík. V súčasnej dobe je piatym najväčším svetovým producentom na trhu pneumatík. Vyniká v smere technologických a výskumných schopnostiach a profesionálnych zručnostiach zamestnancov. Spoločnosť Pirelli je obrovský medzinárodný podnik s dlouhouletou tradíciou, ktorá siaha ďaleko do minulého storočia.

Nový EÚ štítok

EU
Pirelli
255/45 R19 104Y
B
A
69 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
B
A
69 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru