Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné

Continental CrossContact RX

Rozmery
Šírka
295
Profil
30
Priemer
R21
102W
MO1,FR,ContiSilent

Inovatívna konštrukcia a optimalizované rozloženie lamiel novej pneumatiky Continental CrossContact RX zaisťuje nižšiu hlučnosť na vozovke a sľubuje hladkú a tichú jazdu. Zásadné zníženie hlučnosti na vozovke zaisťuje hladkú a...
Viac informácií

Letné -48%
CrossContact RX

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -48%

Inovatívna konštrukcia a optimalizované rozloženie lamiel novej pneumatiky Continental CrossContact RX zaisťuje nižšiu hlučnosť na vozovke a sľubuje hladkú a tichú jazdu. Zásadné zníženie hlučnosti na vozovke zaisťuje hladkú a tichú jazdu. Výkonná pneumatika Continental CrossContact RX pre vozidlá typu crossover zdokonalená nemeckou technológiou. Nový dezén pneumatiky Continental CrossContact RX zaručuje krátku brzdnú dráhu na mokrých vozovkách. Pneumatiky tvorí až 20% spotreby paliva vášho vozidla, takže ak chcete získať viac kilometrov na jednu nádrž paliva, mali by ste zvoliť pneumatiky s vysokým hodnotením palivovej účinnosti. Vďaka novo vyvinutej technológii lamiel poskytuje pneumatika Continental CrossContact RX zvýšenú trakciu na snehu a výnimočnú trakciu na mokre pri zachovaní výkonu na suchej vozovke. Tichá jazda a dobrá trakcia v priebehu celého roka, dokonca aj na tenkej vrstve snehu. Zlepšená trakcia na mokrom povrchu a snehu zaručujúce vyššiu jazdnú bezpečnosť. Pneumatiky s vysokou priľnavosťou za mokra (so stupňom A alebo B) majú kratšiu brzdnú dráhu na mokrej vozovke, a preto sú za dažďa bezpečnejšie. Tiež znížite svoje emisie CO2. Znižuje to valivý odpor, tj Energiu stratenú pri pohybe pneumatiky. Čím nižšia je valivý odpor, tým menej energie sa stráca a tým nižšia je vaša spotreba paliva a emisie CO2. Pre vozidlá typu crossover a SUV. Rozdiel medzi pneumatikou s hodnotením A a G môže byť až 6 litrov na 625 mil. Vynikajúci brzdný výkon na mokrom povrchu.

Nevyrába len pneumatiky Continental, ale pod koncern spadajú aj značky ako je Barum, General Tire, Uniroyal, Dunlop, Matador atď. Čo sa týka pneumatík, táto spoločnosť v mnohých ohľadom udávala smer a zaistila si výhradné postavenie na trhu. Vyznačujú sa vysokou kvalitou, ale aj cenou. V roku 1934 si nechala patentovať bezdušovú pneumatiku. Spoločnosť Continental bola založená už v roku 1871 v Hanoveri, vtedy sa spoločnosť zameriavala na výrobu tlmičov pre podkovy a tiež celogumové obruče pre povozy, neskôr vyrábala pneumatiky na kolesá a v tejto výrobe bola prvá na svete. Patrí k popredným dodávateľom automobilového priemyslu, podieľala sa napríklad na projektoch Formule 1. V súčasnej dobe je spoločnosť Continental druhým najväčším výrobcom pneumatík na celom svete, zamestnáva okolo 150 000 ľudí. Pneumatiky Continental sa radí nepochybne k najbezpečnejším pneumatikám. Spoločnosť Continental sa snaží neustále pneumatiky inovovať, ide s dobou a svoje výrobky zdokonaľuje podľa najnovších trendov. V rade testov pneumatík figurujú pneumatiky Continental na predných miestach. Oproti konkurencii sú tieto pneu cenovo náročnejšie, ale kvalita je nespočetne vyšší. Ako prvý prišiel Continental s výrobou zimných pneumatík na nákladné automobily. Väčšinou sa stretneme s kladnými ohlasmi od tých, ktorí s pneu Continental majú skúsenosti.

Nahoru