Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné
    Zosílená
  • Japonská kvalita

Falken FK 520

Rozmery
Šírka
215
Profil
55
Priemer
R18
99W

Výrobca pneumatík použil pokročilú 4D nanosimulačnú technológiu z Japonska, ktorá mu pomohla s vývojom okrajov blokov behúňa Diamond Cut a integrovaných prvkov na zníženie hluku. „Pneumatika Falken FK520 ponúka priľnavosť,...
Viac informácií

Letné -43%
FK 520

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -43%

Výrobca pneumatík použil pokročilú 4D nanosimulačnú technológiu z Japonska, ktorá mu pomohla s vývojom okrajov blokov behúňa Diamond Cut a integrovaných prvkov na zníženie hluku. „Pneumatika Falken FK520 ponúka priľnavosť, spoľahlivosť, výkon a efektivitu v pneumatikách UHP,“ vysvetľuje Andreas Giese, senior manažér korporátneho plánovania a plánovania produktov v spoločnosti Falken Tyre Europe GmbH. Pneumatika Falken FK520 je nástupcom päťdesiatky a je vystužená aramidom, rovnako ako jej kolegyňa pre závodný motoršport, a je štrukturálne pevnejšia, čo zaisťuje väčšiu stabilitu a presnejšie správanie pri riadení. Spoločnosť Falken sa ďalej pýši tým, že pneumatika Falken FK520 vyniká na mokrom aj na suchu. Optimalizovaná styčná plocha s vozovkou pomáha zaistiť ich rovnomerné opotrebenie a zlepšuje kontakt s vozovkou. Pneumatika Falken FK520 je k dispozícii od jari 2022 a spočiatku sa dodáva v 81 rozmeroch od 17 do 21 palcov pre osobné automobily a výkonné SUV. Podľa spoločnosti Falken spôsobuje usporiadanie týchto malých zárezov drobné turbulencie, ktoré účinne znižujú valivý hluk, ktorý je často synonymom pre pneumatiky UHP. Použitím najnovších konštrukčných techník sa podľa spoločnosti Falken podarilo znížiť hmotnosť pneumatiky Falken FK520 o 10 % v porovnaní s jej predchodkyňou. Vďaka nižšej hmotnosti sa znížila neodpružená hmotnosť a valivý odpor, čím sa zlepšila úspora paliva. Spoločnosť Falken uvádza, že pre pneumatiku FK520, ktorá je novou vlajkovou loďou tohto radu, vyvinula nový behúň s diamantovým rezom. Všetky pneumatiky tohto radu sú schválené pre rýchlostnú kategóriu Y (300 km/h).

Pneumatiky Falken sa začali vyrábať v roku 1983 v Japonsku a rýchlo sa dostali do povedomia ako pneumatiky používané v náročných automobilových závodoch typu Le Mans. U nás nie sú pneumatiky Falken príliš rozšírené. Dnes sa pneumatikárska firma Falken špecializuje na produkty v oblasti rýchlej jazdy.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru